سلام خدمت همه شما مهندسان و دانشجویان عزیز

این مطلب توسط شخص دکتر معافی به سایت ارسال شده است . ایشان در این ویدئو به معرفی یکی از تکنولوژی های برتر ۲۰۱۲ که خودشان بر روی ان مشغول ازمایش هستند ، پرداخته اند .

ایشان عین مطلب زیر را برای بنده ارسال کردند .

——-

این ویدیوی آموزشی رو ببینید… به زبان فارسی تهیه کردم … می تونه اطلاعات مفیدی در اختیار دانشجویان بگذاره
این هم لینک یوتیوب
http://www.youtube.com/watch?v=wFie8YjwkGA&list=FL7jSGLwnPt3cCYoBLUTtU0g
این ویدئو توسط دکتر علی معافی محقق دوره فوق دکترای فیزیک اتمی – نانوتکنولوژی دانشگاه آر ام آی تی به صورت آماتوری تهیه شده است. هدف از این ویدئو آشنایی شما با یکی از جالبترین و پیشرفته ترین تکنولوژی های اخیر است. میکروسکوپ های عبوری الکترونی را می توان تنها وسیله ازمایشگاهی دانست که با آن قادریم تا سطح اتمهای (رزولوشن اتمی) یک ماده را به طور مستقیم مشاهده کنیم. به عبارتی برای اینکه بدانیم مواد در شرایط مختلف چه اثراتی را از خود به جا می گذراند بهترین وسیله میکروسکوپ های الکترونی به ویژه میکروسکوپ الکترونی عبوری است.
در این ویدیو تصویر برداری تا سطح رزولوشن اتمی از گرافین که حاوی نانوذرات طلا است انجام شده است. هدف بعدی از این تحقیقات این است که بتوانیم تاثیر اثر اسپیل اور ( تبدلی ملکول هیدروژن به اتم هیدروژن در حضور پلاتین و پالادیوم) را بر روی فیلم های گرافینی بررسی کنیم.
این پژوهش از هیجانی ترین تحقیقات حال حاضر مراکز فیزیک اتمی و مواد پیشرفته در آمریکا و استرالیا است که این پروژه با همکاری دانشگاه یو سی ال ای و نیز مرکز ملی بروکهاون در آپتن نیویورک در حال انجام است. دکتر علی معافی در دوره دکترای خود و اخیرا در دوره فوق دکترا د رحال انجام آزمایشهای مربوط به این تحقیقات است.
میکروسکوپ الکترونی در این ویدیو از نوع جول ۲۱۰۰ اف است که دارای قابلیت های پیشرفته تری همچون اسپکتروسکوپی الکترونی و نیز قابلیت اسکن الکترون بر روی فیلم در مقیاس اتمی است.
JEOL 2100F- EELS and STEM
این ویدیو در سپتامبر سال ۲۰۱۲ ضبط شده است.
 برای کسب اطلاعات بیشتر با ایمیل
( به دلیل مشکلاتی که ممکنه برای اقای دکتر پیش بیاد ایمیلشون منتشر نکردم . اگر کسی خواستار تماس با ایشون بود با بنده تماس بگیره تا پس از هماهنگی با اقای دکتر ایمیلشونو بهش بدم )
 تماس بگیرید
برای اشنایی بیشتر لطفا در اینترنت جستجو کنید.
برای دانلود با کیفیت بالا