بانک پایان نامه های ProQuest- هزینه ای

1
بانک اطلاعاتی پر مصرف و مهم پایان نامه های دنیا ، شامل خلاصه تزهای دکتری و پایان نامه های فوق لیسانس در دانشگاه های معتبر آمریکا ، اروپا و ژاپن است. پوشش جامع موضوعی و زمانی از سال ۱۸۶۱ تا به امروز ، این بانک اطلاعاتی را به تنها منبع قابل دسترس در این زمینه تبدیل کرده است . این مجموعه با جمع اوری اطلاعاتی از ناشران مختلف امکان دسترسی به مقالات تمام متن ناشرانی از قبیل …,Emerald, Springer, Oxford, CRCPress را فراهم آورده است.در این پایگاه امکان جستجو و دسترسی به متن کامل مقالات بیش از ۱۰۰۰۰ عنوان مجله فراهم است.

۲٫بانک پایان نامه های Theses Canada Portal – رایگان

2
سایت فوق که با عنوان پرتال پایان‌نامه‌های کانادا شناخته می‌شود، یکی از بخشهای منشعب از کتابخانه ملی کاناداست و می‌توان متن کامل پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دانشگاهی را در آن یافت. برای دریافت یک پایان‌نامه کافی است در بخش جستجو، اطلاعات مربوط به پایان‌نامه درخواستی را تایپ نموده و از میان نتایج جستجو، پایان‌نامه مورد نظر را به صورت کامل و در قالب فایل Pdf دریافت نمود. هیچ محدودیتی برای استفاده از متن کامل پایان‌نامه‌ها وجود ندارد و اطلاعات کامل کتاب‌شناختی درباره هر پایان‌نامه وقتی نحوه خرید آن نیز ارائه شده است.

۳٫ بانک پایان نامه های (Theological Research Exchange Network ( TREN

3
شبکه مبادله تحقیقات انجام گرفته در موضوع الهیات، کتابخانه‌ای مشتمل بر ۱۰۰۰۰ عنوان رساله و پایان‌نامه دانشگاهی از ۷۰ موسسه فعال در زمینه الهیات است. علاوه بر این، در شبکه مذکور، مقاله‌های ارائه شده به کنفرانس های سالیانه در نشست‌های انجمن‌های دانشگاهی به صورت آنلاین در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. برخی از این انجمن‌های دانشگاهی که مقالات آن در سایت وجود دارند، عبارتند از؛ انجمن الهیات پروتستان انجیلی، انجمن آمریکایی تاریخ کلیسا، انجمن مطالعات اعیاد پنجاه گانه و… این شبکه، اسناد دانشگاهی را به سه طریق در اختیار کاربران قرار می‌دهد: ۱- به صورت دیجیتالی یعنی از طریق اینترنت ۲- نسخه رونوشت که برای هر صفحه ۱۵ سنت دریافت می‌گردد. ۳- به صورت ریز فیش
۴٫ بانک پایان نامه های Networked Digital Library of Theses and Dissertations

4
وزارت آموزشی آمریکا در یک اقدام مبتکرانه و با هدف ایجاد کتابخانه دیجیتالی جهانی رساله‌ها و پایان‌نامه‌های الکترونیک سایت فوق را راه‌اندازی کرده است. از تمامی دانشجویان، با عنوان تسهیم اطلاعات دانشگاهی، دعوت به عمل آمده تا پایان‌نامه‌های خود را به صورت الکترونیک در آورده و آن را از طریق اینترنت به مجموعه پایان‌نامه‌های موجود در سایت اضافه نمایند. دانشگاه ها، کتابخانه و افرادی که پایان‌نامه‌های خود را به صورت الکترونیک برای این سایت ارسال کنند، حمایت به عمل خواهد آمد. اکثر دانشگاه های آمریکا در این طرح شرکت کرده‌اند و سایر دانشگاه ها نیز وارد این طرح شده‌اند.

۵٫ بانک پایان نامه های Guide To Electronic Theses and Dissertations

5
سایت فوق با نام راهنمای رساله و پایان‌نامه‌های الکترونیک وابسته یونسکو است. دانشجویانی که در حال تالیف پایان‌نامه خود هستند و یا اساتیدی که می‌خواهند به عنوان استاد مشاور در پایان‌نامه‌ها حضور داشته باشند و همین طور روسای دانشگاه ها که می‌خواهند پروژه‌های پایان‌نامه‌های الکترونیک را راه‌اندازی کنند و مدیران IT در دانشگاه ها می‌توانند از منابع موجود در این سایت استفاده نمایند.