امتحانات و تاثیر آن

خیلی از دوستان عزیز و تازه وارد به دوره ارشد به دلیل جذابیت های کار تحقیقاتی ممکن است آنقدر شیفته کار علمی و آزمایشگاهی شوند که نکته مهمی را فراموش کنند، چرا که اگر بخواهند کاری مرتبط با تحصیلات خود در اینده داشته باشند اولین چیزی که از آنها در آینده سوال می شود نمره معدل کل می باشد و بعد تعداد مقالات آی اس آی! و احیانا مقالات پژوهشی

حال به  درستی و نادرستی این سوال و اینکه چرا اول از همه پرسیده می شود کاری نداریم چون همیشه همین بوده و هزار دلیل و منطق بیاورید که علم را با نمره نباید سنجید باز هم بدانید که علم در نهایت با نمره سنجیده میشود و همه جای دنیا همین بوده و هست.

« اگر بخواهید کاری مرتبط با تحصیلات خود در آینده پیدا کنید اولین چیزی که از شما سوال می شود، معدل کل شماست! »

پس توصیه می کنم که در ایام امتحانات کار سرچ و جستجو و خواندن مقالات رو کنار بگذارید. البته برای رفع خستگی ناشی از مطالعه زیاد بد نیست که خواندن مقاله های مورد علاقه تان را در دستور کار بذارید اما اگر به خودتان مطمئن نیستید که ممکن است پس از خواندن یک مقاله سر از ساینس دایرکت و جستجوی بیشتر و دانلود مقاله های جدید در آورید توصیه میکنم حتی برای رفع خستگی هم سراغ مقاله نروید!

البته فراموش نکنید نمره سمینار هم مهم هست و تاثیر گذار. پس اگر بخشی از دروس ترم مربوط به سمینار می باشد پیگیری سمینار و ارائه آن بر اساس مقاله ها و … در حد لزوم نه بیشتر، کار عاقلانه ای می باشد.

توجه فرمایید قبل از هر کاری با استاد راهنمای خود تماس حاصل کنید (حضوری بهتر است ) و توضیح دهید با توجه به اینکه ایام امتحانات رسیده نیاز دارید تا وقت بیشتری را به دروس ترم بپردازید و به همین دلیل کار بروی پروژه و پایان نامه را برای مدتی کوتاه متوقف کرده اید.

در شبهای امتحان به نکاتی که استاد در طول ترم درس داده است بپردازید نه بیشتر! و سعی نکنید دایره مطالعات را از جزوه درسی و کتاب مربوطه خارج کنید.

داشتن استراحت کافی شب قبل از امتحان همان قدر موثر در نمره امتحان می باشد که خواندن مجدد جزوه اثر گذار است، شک نکنید!

البته همه دوستانی که به این سطح ا تحصیلات رسیده اند ناخودآگاه با همه این موارد آشنایی دارند اما ذکر مجدد آنها از طریق این وبلاگ باعث می شود تنها یادآوری باشد

در نهایت آرزوی ما این است امتحانات را به خوبی سپری کنید و بعد از آن با فراغ بال به تراپیپر سر بزنید و مقالات مرتبط با حوزه پایان نامه خود را با آرامش خاطر سفارش دهید

پیروز باشید