مقاله گزارش یک مورد سندرم تحریک بیش از حد تخمدان پس از هیدروپس ایمیون جنین که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در هفته اول فروردین ۱۳۹۲ در مجله زنان مامایی و نازایی ایران از صفحه ۱ تا ۵ منتشر شده است.
نام: گزارش یک مورد سندرم تحریک بیش از حد تخمدان پس از هیدروپس ایمیون جنین
این مقاله دارای ۵ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله آسیت
مقاله اولیگوری
مقاله سندرم تحریک بیش از حد تخمدان
مقاله هیدروپس جنین
مقاله هیدروتوراکس

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: کدخدایان سیما
جناب آقای / سرکار خانم: محمودی نیا ملیحه

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مقدمه: سندرم تحریک بیش از حد تخمدان اغلب ایاتروژنیک و عارضه ای از درمان های ناباروری است، اما گاهی این سندرم می تواند به دنبال بارداری چند قلویی، بارداری مولار، کم کاری تیروئید و به ندرت به دنبال هیدروپس جنین ایجاد شود. در این گزارش، یک مورد سندرم تحریک بیش از حد تخمدان توضیح داده می شود که به دنبال بارداری با جنین هیدروپس ایجاد شد.
معرفی بیمار: بیمار، خانم ۳۵ ساله ای با سابقه زایمان طبیعی و هیدروپس جنین است که به علت ناسازگاری RH با شکایت درد شکم، تهوع و بی اشتهایی به بیمارستان مراجعه کرد و با تشخیص احتمالی سندرم تحریک بیش از حد تخمدان، بستری شد. بیمار در طی بستری دچار علائم بالینی و آزمایشگاهی سندرم تحریک بیش از حد تخمدان شد و پس از دو هفته اقدامات درمانی و حمایتی، با حال عمومی خوب ترخیص شد.
نتیجه گیری: سندرم تحریک بیش از حد تخمدان به دنبال هیدروپس جنین بسیار نادر است، اما در برخورد با این عارضه، باید سایر علل درد و بزرگی شکم در نظر گرفته شود.