مقاله گزارش یک مورد بیماری کیکوچی در کاشان که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در خرداد و تیر ۱۳۹۳ در فیض از صفحه ۱۹۰ تا ۱۹۳ منتشر شده است.
نام: گزارش یک مورد بیماری کیکوچی در کاشان
این مقاله دارای ۴ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله بیماری کیکوچی
مقاله لنفادنوپاتی گردنی
مقاله تب طول کشیده

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: شریف علیرضا
جناب آقای / سرکار خانم: شریف محمدرضا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
سابقه و هدف: لنفادنیت هیستیوسیتیک نکروزان کیکوچی یک بیماری نادر التهابی است که به طور معمول غدد لنفاوی گردن را درگیر می نماید. این بیماری خوش خیم بوده و بدون درمان خاصی در عرض چند هفته تا چند ماه خود به خود بهبود می یابد. این بیماری از نظر کلینیکی و پاراکلینیکی با لنفوم شباهت زیادی دارد و تشخیص قطعی آن با بررسی پاتولوژیک غدد لنفاوی میسر می شود.
معرفی بیمار: بیمار خانم ۲۶ ساله ای می باشد که دچار تب و لرز و تورم سمت راست گردن همراه با درد اندام تحتانی، تهوع، کاهش اشتها و سردرد از حدود ۱۰ روز قبل شده بود و در معاینه طحال نیز حدود ۵ سانتی متر زیر لبه دنده لمس می شد. با توجه به تب، آدنوپاتی بزرگ گردنی، اسپلنومگالی، لکوپنی و افزایش ESR وی که علی رغم درمان آنتی بیوتیکی ادمه داشت، و سایر بررسی ها که طبیعی بود، جهت رد لنفوم بیوپسی غده لنفاوی انجام شد. در نهایت بیماری وی کیکوچی تشخیص داده شد و بیمار پس از ۲۰ روز بستری مرخص گردید.
نتیجه گیری: در هر بیمار به خصوص خانم جوان با تب طولانی و بزرگی غده لنفاوی باید این بیماری را در تشخیص افتراقی قرار داد و در اقدامات تشخیصی، بیوپسی غده لنفاوی را در نظر داشت.