مقاله گزارش یک مورد: ارسال فشارخون و نبض بیمار به پزشک با استفاده از سیستم Global system for Mobile Communications که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در اسفند ۱۳۹۱ در علوم پزشکی رازی (مجله دانشگاه علوم پزشکی ایران) از صفحه ۶۷ تا ۷۱ منتشر شده است.
نام: گزارش یک مورد: ارسال فشارخون و نبض بیمار به پزشک با استفاده از سیستم Global system for Mobile Communications
این مقاله دارای ۵ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله پرفشاری خون
مقاله اندازه گیری خودکار فشارخون
مقاله سیستم GSM

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: مصطفی پور الیاس
جناب آقای / سرکار خانم: پورفخاران محمد
جناب آقای / سرکار خانم: حسینی احسان
جناب آقای / سرکار خانم: مصطفی پور ابوالفضل
جناب آقای / سرکار خانم: موسوی سیدآرش جواد
جناب آقای / سرکار خانم: پورفخاران محمدحسن

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
زمینه و هدف: فشارخون بالا یکی از بیماری های شایع می باشد که برای درمان و جلوگیری از عوارض آن نیاز به کنترل دقیق فشارخون بیماران می باشد. یکی از نکات مهم کنترل فشارخون احتمال عدم صحت فشارخون اندازه گیری شده در کلینیک می باشد. اندازه گیری فشارخون در منزل نیز مشکلاتی دارد که از جمله آنها عدم دسترسی زود هنگام به پزشک می باشد. لذا، تصمیمم گرفته شد تا با اختراع دستگاهی فشارخون اندازه گیری شده در منزل به صورت همزمان به پزشک اطلاع داده شود.
معرفی بیمار: بیمار خانم ۵۶ ساله مورد فشارخون از ۶ سال قبل که تحت درمان دارویی بود، پس از اخذ رضایت آگاهانه، وارد مطالعه گردید. پس از آموزش نحوه استفاده، دستگاه به مدت ۱۰ روز در اختیار بیمار قرار گرفت. اطلاعات فشارخون بیمار در تمام موارد استفاده بیمار توسط اعضای تیم با سرویس پیام کوتاه دریافت گردید و با اندازه های ثبتی بیمار همخوانی داشت. این دستگاه شامل برد موبایل و یک میکروکنترولر که بر روی یک مدار الکترونیکی سوار شده و به یک دستگاه فشار خون دیجیتال متصل می شود. پس از اندازه گیری فشارخون توسط دستگاه فشارخون، عدد آن به صورت پیام متنی توسط سیستمGSM (Global System for Mobile communication)  برای پزشک و یا هر کس دیگری ارسال می شود.
نتیجه گیری: با استفاده از این دستگاه می توان با هزینه بسیار پایین بیماران با فشارخون بالا را تحت مراقبت داشته و از عوارض خطرناک عدم کنترل دقیق فشارخون بیماران جلوگیری کرد.