مقاله کولیت ناشی از ویروس هرپس سیمپلکس به همراه کولیت اولسراتیو، گزارش یک مورد نادر که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در هفته چهارم فروردین ۱۳۹۳ در مجله دانشکده پزشکی اصفهان از صفحه ۱۹۴ تا ۲۰۰ منتشر شده است.
نام: کولیت ناشی از ویروس هرپس سیمپلکس به همراه کولیت اولسراتیو، گزارش یک مورد نادر
این مقاله دارای ۷ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله ویروس هرپس سیمپلکس
مقاله بیماری التهابی روده
مقاله کولیت اولسراتیو
مقاله آسیکلوویر

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: رفیعی رحمت اله
جناب آقای / سرکار خانم: شریفی نوید

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مقدمه: ویروس هرپس سیمپلکس (Herpes simplex virus یا HSV) یک ویروس بیماری زا است که به ندرت می تواند دستگاه گوارش را به خصوص در افرادی که زمینه سرکوب ایمنی داخلی یا خارجی دارند، درگیر کند.
معرفی بیمار: بیمار، مرد ۲۶ ساله ای با سابقه قبلی کولیت اولسراتیو است که با شکایت از حملات شدید دل درد، هماتوشزی مقاوم به درمان و مصرف همزمان داروهای سرکوب گر ایمنی مراجعه کرده است. پس از شک و بررسی، عامل حملات حاد بیماری، ویروس هرپس سیمپلکس شناخته شد و بیمار تحت درمان با داروی Acyclovir قرارگرفت و پس از چند روز علایم وی بهبود یافت.
نتیجه گیری: امروزه، ویروس هرپس سیمپلکس به عنوان یکی از علل حملات برق آسا و یا مقاومت بیماری های التهابی روده به درمان های تعدیل کننده ایمنی مطرح است که می توان با استفاده از روش های Immunohistochemistry و Polymerase chail reaction نمونه بافتی، آن را شناسایی کرد و با درمان ضد ویروسی به موقع، از حملات و آسیب های شدید بیماری جلوگیری نمود.