مقاله کلونینگ، بیان و بررسی فعالیت ایمونولوژیکی ScFv حاصل از آنتی بادی منوکلونال موشی ضد پلاسمینوژن انسانی با توانایی افزایش فیبرینولیز که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در ۱۳۹۲ در پژوهش های سلولی و مولکولی (زیست شناسی ایران) از صفحه ۳۰۶ تا ۳۱۳ منتشر شده است.
نام: کلونینگ، بیان و بررسی فعالیت ایمونولوژیکی ScFv حاصل از آنتی بادی منوکلونال موشی ضد پلاسمینوژن انسانی با توانایی افزایش فیبرینولیز
این مقاله دارای ۸ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله کلونینگ
مقاله ScFv
مقاله واکنش زنجیره ایی پلیمراز (PCR)
مقاله فیبرینولیز

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: سیفی ابوالحسن محبوبه
جناب آقای / سرکار خانم: میرشاهی منوچهر
جناب آقای / سرکار خانم: بهمنش مهرداد
جناب آقای / سرکار خانم: قرائتی محمدرضا
جناب آقای / سرکار خانم: چربگو فهیمه
جناب آقای / سرکار خانم: محمدی ملیحه
جناب آقای / سرکار خانم: بژگی مهناز

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
امروزه آنتی بادیهای منوکلونال از پرمصرف ترین داروهای بیولوژیک هستند. اولین گام در این راستا ساخت قطعات آنتی بادی (ScFv) است که مزیت آن در داشتن اندازه کوچک، پاکسازی (کلیرانس) سریع از خون و نفوذپذیری بهتر به بافتها است. آنتی بادی منوکلونال  A1D12که سبب افزایش هضم لخته می شود، کاندید خوبی به عنوان دارو در بیماران مبتلا به اختلالات عروقی است. بنابراین هدف اصلی در این بررسی برداشتن اولین گامهای لازم در راستای انسانی کردن این آنتی بادی یعنی تهیه ScFv است. در این تحقیق، قطعه تک زنجیره ای از نواحی متغیر (ScFv) این آنتی بادی تهیه و در سیستم E.coli بیان شد. نتایج حاصل از SDS-PAGE و ELISA صحت تولید ScFv و قابلیت اتصال آن به پلاسمینوژن را اثبات می کنند.