مقاله کاربرد روش بهینه سازی الگوریتم ژنتیک در طراحی بهینه مسیر انتقال و توزیع کالاهای تولیدی واحدهای صنعتی به منظور مدیریت زمان و هزینه که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار ۱۳۹۱ در مهندسی مالی و مدیریت اوراق بهادار (مدیریت پرتفوی) از صفحه ۶۳ تا ۷۴ منتشر شده است.
نام: کاربرد روش بهینه سازی الگوریتم ژنتیک در طراحی بهینه مسیر انتقال و توزیع کالاهای تولیدی واحدهای صنعتی به منظور مدیریت زمان و هزینه
این مقاله دارای ۱۲ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله الگوریتم ژنتیک
مقاله بهینه سازی
مقاله زمان
مقاله هزینه
مقاله انتخاب مسیر انتقال کالا

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: بدیعی حسین
جناب آقای / سرکار خانم: میراخورلی علی

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
بهینه سازی فرآیندی است که با در نظر گرفتن اهداف و محدودیت های مد نظر، بهینه ترین حالت ممکن را پیشنهاد می دهد تا سیستم مورد نظر بتواند در بهینه ترین حالت ممکنه به فعالیت ادامه دهد. یکی از شرایطی که عموما واحدهای صنعتی مختلف با آن رو به رو می باشند، یافتن بهترین مسیر برای انتقال کالاهای تولیدی به بازار مصرف است تا از میزان هزینه ها و زمان مصرفی کاسته شود. روش بهینه سازی الگوریتم ژنتیک یکی از روش های نوین بهنیه سازی است که عملکرد بالایی در حل مشکلات سیستم های مختلف دارد. این الگوریتم با الگو برداری از ساختار ژنتیکی انسان، قادر است تا همواره بهینه ترین جواب ممکن را ارائه نماید. در این راستا هدف از مقاله حاضر، استفاده از این الگوریتم جهت یافتن بهترین مسیر ممکن برای انتقال کالاهای تولیدی واحدهای صنعتی به بازار مصرف است. نتایج این بررسی نشان داد که الگوریتم ژنتیک با توجه به خصوصیات منحصر به فرد قادر است تا بهینه ترین مسیر ممکن برای انتقال کالاهای تولیدی به بازار را مشخص نماید.