مقاله پوشش ریسک با استفاده از قراردادهای آتی سکه بهار آزادی مورد معامله در بورس کالای ایران: رهیافت ضریب جینی بسط یافته به میانگین (MEG) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار ۱۳۹۳ در دانش مالی تحلیل اوراق بهادار (مطالعات مالی) از صفحه ۴۳ تا ۵۶ منتشر شده است.
نام: پوشش ریسک با استفاده از قراردادهای آتی سکه بهار آزادی مورد معامله در بورس کالای ایران: رهیافت ضریب جینی بسط یافته به میانگین (MEG)
این مقاله دارای ۱۴ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله نسبت بهینه پوشش ریسک
مقاله حداقل واریانس
مقاله ضریب جینی بسط یافته به میانگین
مقاله متوسط ضریب جینی بسط یافته به میانگین

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: بهرامی جاوید
جناب آقای / سرکار خانم: میرزاپور اکبر
جناب آقای / سرکار خانم: فکاری بهزاد

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
بهره گیری از نسبت بهینه پوشش ریسک حداقل کننده واریانس (MV) برای مدیریت ریسک ناشی از نوسان قیمت ها، روش متعارف استفاده از قراردادهای آتی است. با توجه به این که روش حداقل واریانس مبتنی بر مجموعه ای از مفروضات غیر واقعی و محدود کننده است، استفاده از روش ضریب جینی بسط یافته به میانگین (MEG) به جای روش حداقل واریانس دارای مزایایی می باشد. همچنین با توجه به این که روش ضریب جینی بسط یافته به میانگین، صرفا به ریسک فرد سرمایه گذار می پردازد و توجهی به بازدهی ندارد، روش متوسط ضریب جینی بسط یافته به میانگین (M-MEG) که هر دوی ریسک و بازدهی را مدنظر قرار می دهد نیز مورد برآورد قرار گرفته است. در این مطالعه نسبت بهینه پوشش ریسک با استفاده از روش های مذکور برای قراردادهای آتی سکه بهار آزادی معامله شده از آذر ۱۳۸۷ تا اسفند ۱۳۹۰ در بورس کالای ایران، با یکدیگر مقایسه شده اند. نتایج حاکی از آن است که نسبت بهینه پوشش ریسک حداقل واریانس، بزرگ تر از نسبت های بهینه پوشش ریسک ضریب جینی بسط یافته به میانگین و متوسط ضریب جینی بسط یافته به میانگین است. همچنین نسبت پوشش ریسک متوسط ضریب جینی بسط یافته به میانگین برای درجات پایین تر ریسک گریزی، کوچک تر از نسبت بهینه پوشش ریسک ضریب جینی بسط یافته به میانگین است.