مقاله یک الگوریتم هیبرید برای ساده سازی سرزمین که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان ۱۳۹۳ در مهندسی برق و مهندسی کامپیوتر ایران – ب مهندسی کامپیوتر از صفحه ۱۲ تا ۲۲ منتشر شده است.
نام: یک الگوریتم هیبرید برای ساده سازی سرزمین
این مقاله دارای ۱۱ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله سرزمین
مقاله ساده سازی
مقاله سطح نامنظم مثلث بندی شده
مقاله خوشه بندی
مقاله هیبرید
مقاله الگوریتم های حریصانه

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: دباغی زرندی فهیمه
جناب آقای / سرکار خانم: قدسی محمد

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
با پیشرفت تکنولوژی و مجهزشدن دوربین های تصویربرداری، دقت تصاویر موجود افزایش یافته است. بالارفتن دقت تصاویر نقش مهمی در کیفیت تجزیه و تحلیل آنها دارد اما این دقت که به واسطه افزایش نقاط موجود در تصویر و بالارفتن حجم اطلاعاتی آن حاصل شده است، مشکلات بسیاری را در خصوص نگهداری و سرعت پردازش تصاویر به وجود آورده و به همین دلیل مساله ساده سازی سرزمین مطرح شده است (معمولا یک سرزمین به صورت مجموعه ای از n نقطه در فضای سه بعدی تعریف می شود). هدف مساله ساده سازی این است که تعدادی از نقاط یک سرزمین حذف شود به نحوی که خطای سرزمین پس از ساده سازی، بیشتر از میزان تعیین شده نباشد. خطای ساده سازی به دو صورت تعریف می شود، یکی این که پس از ساده سازی، m نقطه با حداقل خطا در سرزمین وجود داشته باشد (m£n) یا این که حداکثر خطا پس از ساده سازی به ازای کمترین تعداد نقاط، e باشد (e>0). این مساله در حوزه مسایل ان پی- سخت قرار دارد.
در این مقاله، یک الگوریتم هیبرید برای ساده سازی سرزمین مطرح شده است که در سه مرحله ساده سازی را انجام می دهد.ابتدا سرزمین مربوط بر اساس یکی از روش های خوشه بندی به تعدادی خوشه تقسیم می شود، سپس هر خوشه بر اساس یک الگوریتم ساده سازی به صورت مجزا ساده می شود و در نهایت خوشه های ساده شده با هم ادغام می شوند. این الگوریتم از نظر زمان اجرا در رده مسایل (n2Ön) O قرار دارد. در انتهای مقاله، الگوریتم مطرح شده روی سرزمین های واقعی مورد آزمایش قرار گرفته و نتایج با استفاده از معیارهای موجود تحلیل شده است.