نوشتن نتیجه ی مقاله

نتیجه باید فراتر از خلاصه و تکرار فرضیه باشد. باید به یک قضاوت رسیده باشد تا از سویی مسأله را تایید کند و از سوی دیگر تشخیصات قبلی را مورد بحث قرار دهد و به مسأله جهت و هدف بدهد. برای اینکه نتیجه موجز و خلاصه باشد و یک کار با ارزشی درآید. علاوه بر همه ی اینها، خواننده که در طول مدت همراه با مقاله بلند تحقیقاتی بوده حق این را دارد که یک بیانیه پایانی داشته باشد. ممکن است برای نتیجه گیری دوباره فرضیه را بیاورید تا از طریق آن به نتیجه دست یابید. بر اساس یک قانون کلی، بیان دوباره فرضیه، اگر چه باعث توقف فرضیه نمی شود (اینکه خوانندگان نتیجه های پایانی را در ارتباط با مساله پیش بینی کنند) در عوض ممکن است برای تحقیقی شما، ضرر و زیان ایجاد کند. تحقیق ادبی ممکن است از تحلیل یک اثر تا بحث در مورد نتایج مؤلف متغیر باشد. یک مقاله تجاری ممکن است مسیر و جهت ها را مشخص سازد و یک مقاله روانشناسی ممکن است انشعابات اجتماعی یافته های شما را روشن سازد. توجه کنید که مثال زیر چگونه ابتدا فرضیه را بیان می کند و بعد در مورد آن قضاوت می کند.

فرضیه:

مسئولان بهداشتی باید به والدین و قیم ها به دید یک قربانی نگاه کنند و سعی کنند مشکلات بزرگسالانی را که از تنهایی و بی کسی و بیگانگی رنج می برند مرتفع سازند.

توضیح فرضیه:

کتک زدن وحشیانه یک کودک اگرچه عملی است که نمی تواند مورد اغماض قرار بگیرد، اما ممکن است فریادی برای کمک باشد. محیط یک زندگی خوب باعث پروراندن احساسی عشق و دلسوزی نسبت به افراد جامعه می شود. هلن پارلمن به این وضعیت « هنر توجه کردن » می گوید. متاسفانه بچه هایی که کمبود توجه و محبت دارند قربانیانی هستند که به سمت دشمنی و سوء استفاده های شدید جسمانی کشیده می شوند. این شاید به این علت باشد که انها نمی توانند به کسی محبت کنند و در محیطی بزرگ می شوند که در آینده، خودشان سوء استفاده کننده اند.

تمام کردن پاراگراف با یک نقل قول موثر

گاهی اوقات یک منبع تفسیر جالبی دارد که شایسته است در جایگاه ویژه ای قرار گیرد.«بیلی باد» مجبور بود که حقوق یک مرد(the right of man) را ترک کند و به ملی پوتنت برود جایی که قانون از نظر اخلاقی ، عالی نبود. مرگ او تصلیب بود نه تصویر کسی که امید دارد.

نقل قول:

ویلیام برازول این رمان را با این نظریه خلاصه می کند که تصلیب از آن ملویل بود «کسی که مدتها تصویر زندگی بشر بود، بشری که نمایانگر رنج کشیدن بود تا امید یک مرد»(۱۴۶).

تمرکز بر روی پژوهش ادبی مؤلف

در حالی که متن مقاله تحقیقاتی باید به تجزیه و تحلیل ویژگی ها، تصاویر و طرح ها بپردازد — نتیجه ی آن باید به فعالیت های مؤلف بپردازد.

تمرکز بر روی هنبسری (مؤلف)

لوراتین هنبسری، با شخصیت والتر جایگاه سیاه پوستان را از حالت کلیشه ای واقعی خارج ساخت. والتر اگر چه یک مسأله اجتماعی نبود، قربانی مادر سالاری بود. هنبسری شخصیتی ایجاد کرد که تصور روانشناختی متمرکز بر روی این نظر قدیمی که سیاه پوستان ارزش کمی دارند را از اذهان خارج ساخت. با به وجود آوردن شخصیت کسی که با سرنوشت خود مبارزه کرد و جایگاه خود را بالا برد هنبسری به سیاه پوستان ارزش داد. همان طور که جیمز بارویسن آورده است که «زمان در ظاهر نگرو را عوض خواهد کرد».

مقایسه گذشته با حال

شما می توانید در خاتمه به جای سرآغاز، به مقایسه تحقیقات گذشته با پژوهش حاضر بپردازید و یا به مقایسه رویدادهای گذشته با توجه به وقایع همزمان بپردازید.

مقایسه

در خانواده های مرد سالاری گذشته ، یک کودک از نظر قانونی جزء اموال والدین بوده است . اما این ایده که بچه ها جزء اموال والدین هستند این اجازه را می داد که هر نوع تنبیه به نظر ضروری را انجام دهند. طولی نکشید که این عقیده دیگر صحیح به نظر نمی رسید. موسسات اجتماعی و اژانس های دولتی به قربانیان جوان در تحقیقاتشان ، برای شدت میزان پیشگیری کمک می کنند. بر خلاف گذشته بچه ها هم، امروزه حقوقی دارند.