مقاله ناقص سازی جنسی زنان در غرب آفریقا که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در هفته چهارم دی ۱۳۹۲ در مجله زنان مامایی و نازایی ایران از صفحه ۸ تا ۱۵ منتشر شده است.
نام: ناقص سازی جنسی زنان در غرب آفریقا
این مقاله دارای ۸ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله تبعیض جنسی
مقاله ختنه زنان
مقاله سازمان های بین المللی
مقاله غرب آفریقا
مقاله موسسات غیر دولتی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: عرب احمدی امیربهرام

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مقدمه: ناقص سازی جنسی زنان در غرب آفریقا از مشکلات بزرگ این سرزمین پهناور به شمار می رود. این سنت قدیمی از بدو پیدایش تاکنون تاثیرات سوء و نامطلوبی بر وضعیت جسمی و روحی زنان شهری و روستایی غرب آفریقا برجای نهاده است. طی چند دهه اخیر اقدامات قابل توجهی از سوی سازمان ملل و سازمان های تابعه در خصوص توقف و یا کاهش نرخ ختنه دختران خردسال در آفریقای غربی آغاز شده است. با این حال بسیاری از بومیان با تاکید بر لزوم حفظ سنت های قدیمی برجای مانده از اجداد خود، بر تداوم این سنت پافشاری می کنند.
روش کار: در این مقاله نحوه انجام این سنت قدیمی و دلایل آن به همراه فعالیت های سازمان های وابسته به سازمان ملل و دولت ها در مبارزه با تداوم ناقص سازی جنسی زنان در غرب آفریقا و انعکاس این اقدامات در شهرها و روستاهای این منطقه بر اساس روش تحقیق کتابخانه ای مبتنی بر منطق توصیف و تحلیل مورد بررسی قرار گرفت.
یافته ها: در این مطالعه به موضوع ختنه زنان در منطقه غرب آفریقا و بررسی عواقب آن نظیر بروز مشکلات طولانی مدت روحی و جسمی پرداخته شد.
نتیجه گیری: پدیده ناقص سازی جنسی زنان از سنت های غلط غرب آفریقا است که عوارض مرگباری به دنبال دارد. با این حال در راستای اقدامات سازمان ملل و سازمان های وابسته، فرآیند رشد آن به تدریج کاهش یافته و پیش بینی شده است که با تداوم ارتباط با جوامع محلی و روسای قبایل غرب آفریقا تا پایان دهه ۲۰۱۰ میلادی به صورت قابل توجهی محدود شود.