مقاله مکانیزم تشکیل دانه ها در منطقه اختلاط حین جوشکاری اصطکاکی اختلاطی (FSW) و بررسی اثر سرعت دورانی ابزار و سرعت جوشکاری بر اندازه دانه ها که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان ۱۳۹۱ در فرآیندهای نوین در مهندسی مواد (مهندسی مواد مجلسی) از صفحه ۹ تا ۱۹ منتشر شده است.
نام: مکانیزم تشکیل دانه ها در منطقه اختلاط حین جوشکاری اصطکاکی اختلاطی (FSW) و بررسی اثر سرعت دورانی ابزار و سرعت جوشکاری بر اندازه دانه ها
این مقاله دارای ۱۱ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله جوشکاری اصطکاکی اختلاطی
مقاله دانه بندی منطقه اختلاط
مقاله تبلور مجدد دینامیکی پیوسته
مقاله آلومینیم ۲۰۲۴

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: صفرخانیان محمدعلی
جناب آقای / سرکار خانم: گودرزی مسعود
جناب آقای / سرکار خانم: بوترابی سیدمحمدعلی

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
جوشکاری اصطکاکی اختلاطی (FSW) یک فرایند نوین جوشکاری حالت جامد می باشد که برای آلیاژهای آلومینیم به ویژه برای آن گروه از آلیاژهای آلومینیم که روش های جوشکاری ذوبی برای آنها مناسب نمی باشد، مانندآلیاژ آلومینیم ۲۰۲۴، کاربرد وسیعی دارد. حین جوشکاری FSW دانه های منطقه فلز جوش (منطقه اختلاط)، به صورت بسیار ریز و هم محور تشکیل می شوند. مکانیزم تشکیل این دانه ها، حین فرآیند جوشکاری از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در این تحقیق علاوه بر تشخیص و ارائه مکانیزم تشکیل دانه های منطقه اختلاط، تاثیر سرعت دورانی ابزار و سرعت جوشکاری بر اندازه دانه های این منطقه از آلیاژ ۲۰۲۴ بررسی شده است. با افزایش سرعت جوشکاری اندازه دانه در منطقه اختلاط کاهش یافته و با افزایش سرعت دورانی ابزار اندازه دانه افزایش می یابد. مکانیزم غالب در شکل گیری دانه های منطقه اختلاط حین جوشکاری FSW، مکانیزم تبلور مجدد پیوسته (CDRX) تشخیص داده شد.