مقاله مقایسه یونتوفورزیس با آب لوله کشی و نرمال سالین در درمان پرتعریقی ایدیوپاتیک: گزارش موردی که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز ۱۳۹۲ در پوست و زیبایی از صفحه ۱۵۷ تا ۱۶۶ منتشر شده است.
نام: مقایسه یونتوفورزیس با آب لوله کشی و نرمال سالین در درمان پرتعریقی ایدیوپاتیک: گزارش موردی
این مقاله دارای ۱۰ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله پرتعریقی ایدیوپاتیک
مقاله یونتوفورزیس با آب
مقاله یونتوفورزیس با نرمال سالین

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: یعقوبی زهرا
جناب آقای / سرکار خانم: گلجاریان سکینه
جناب آقای / سرکار خانم: اعتراف اسکویی میرعلی

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
بیش از یک دهه است که تشخیص بیماری های پوستی از راه دور به عنوان جایگزینی بالقوه برای معاینات حضوری مورد توجه قرار گرفته است. به منظور ارزیابی کیفیت این خدمات، پایایی و صحت تشخیص ها با روش معاینه حضوری مقایسه می شوند. در این مقاله نتایج مطالعات انجام شده در خصوص مقایسه پایایی و صحت تشخیص های ارایه شده در دو روش معاینه حضوری و از راه دور مرور می گردد.
از منابع مختلف نظیر پایگاه های اینترنتی و مجلات الکترونیکی برای انتخاب مقالات منتشرشده در سال های ۱۹۹۷ تا ۲۰۱۳ در حوزه تشخیص بیماری های پوستی از راه دور با تمرکز بر مقایسه پایایی و صحت تشخیص ها در روش از راه دور و معاینه حضوری استفاده شد.
پایایی و صحت تشخیص از راه دور، در مقایسه با معاینات حضوری بیش از ۶۰% بود. هم چنین افزایش پایایی و صحت به عواملی نظیر کیفیت تصاویر، اطلاعات بالینی، تشخیص های افتراقی، مشورت با سایر همکاران و کسب نظرات ثانویه آن ها بستگی داشت. به نظر می رسد ارایه اطلاعات بالینی کافی در خصوص بیماران به ارتقای پایایی و صحت تشخیص بیماری های پوستی از راه دور کمک خواهد کرد. در این صورت می توان از این روش جهت ارایه مراقبت های سلامت در مناطق دورافتاده و جمعیت های محروم استفاده نمود.