مقاله مقایسه مکان یابی بهینه کنترل کننده یکپارچه توان (UPFC) و جابجاگر فاز (PST) با حضور پیشامد مرتبه اول و در نظر گرفتن رتبه بندی پیشامدها که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان ۱۳۹۱ در سیستم های قدرت الکترونیکی از صفحه ۹ تا ۱۵ منتشر شده است.
نام: مقایسه مکان یابی بهینه کنترل کننده یکپارچه توان (UPFC) و جابجاگر فاز (PST) با حضور پیشامد مرتبه اول و در نظر گرفتن رتبه بندی پیشامدها
این مقاله دارای ۷ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله UPFC ،PST
مقاله مکان یابی بهینه
مقاله پیشامد مرتبه اول
مقاله رتبه بندی پیشامدها

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: آلاله محمد
جناب آقای / سرکار خانم: لشکرآرا افشین
جناب آقای / سرکار خانم: براتی حسن

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
سیستم های قدرت در معرض پیشامدهای متعددی قرار دارند. این پیشامدها می ‎‎توانند اثرات مختلفی را بر روی شبکه بگذارند. بنابراین لازم است که این پیشامدها مورد مطالعه قرار گیرند. این مقاله یک دیدگاه جدید به منظور مکان یابی بهینه کنترل کننده یکپارچه توان (UPFC) و جابجاگر فاز (PST) با در نظر گرفتن پیشامد مرتبه اول با خروج خط ارائه می کند. تابع هدف حداقل کردن میانگین بارپذیری روی خطوط پربار انتخاب شده است. مساله بهینه سازی در قالب برنامه ریزی غیرخطی (NLP) با استفاده از نرم افزار های MATLAB و GAMS روی شبکه استاندارد ۳۰ شینه IEEE انجام شده است. در این دیدگاه رتبه بندی پیشامدها و همچنین مقایسه بین ادوات UPFC و PST صورت گرفته است. نتایج شبیه سازی تاثیر دیدگاه پیشنهاد شده بر روی افزایش امنیت سیستم و کاهش میانگین بارپذیری تحت پیشامد مرتبه اول با خروج خط را نشان خواهد داد.