مقاله مقایسه رفتار اطلاع‌ یابی آموزشی-پژوهشی با استفاده از اینترنت در دانشجویان تحصیلات تکمیلی علوم انسانی و فنی و مهندسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار ۱۳۹۲ در آموزش و ارزشیابی (علوم تربیتی) از صفحه ۱۱۳ تا ۱۲۶ منتشر شده است.
نام: مقایسه رفتار اطلاع‌ یابی آموزشی-پژوهشی با استفاده از اینترنت در دانشجویان تحصیلات تکمیلی علوم انسانی و فنی و مهندسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد
این مقاله دارای ۱۴ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله رفتار اطلاع ‌یابی
مقاله دانشجویان تحصیلات تکمیلی
مقاله اینترنت

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: سیفی ملکی معصومه
جناب آقای / سرکار خانم: صنوبری محمد
جناب آقای / سرکار خانم: بختیارپور سعید

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
هدف از پژوهش حاضر مقایسه رفتار اطلاع ‌یابی آموزشی-پژوهشی دانشجویان تحصیلات تکمیلی علوم انسانی و فنی و مهندسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول در استفاده از منابع اینترنتی بوده که با روش توصیفی پیمایشی صورت گرفته است. جامعه پژوهش شامل کلیه دانشجویان تحصیلات تکمیلی و نمونه پژوهش شامل ۲۵۰ نفر از این دانشجویان بوده که به روش نمونه ‌گیری طبقه ‌ای تصادفی انتخاب شده‌اند. به منظور گردآوری اطلاعات از پرسشنامه محقق ساخته رفتار اطلاع ‌یابی آموزشی و پژوهشی استفاده شده است. یافته‌ های پژوهش نشان می‌دهد در زمینه آشنایی با نحوه استفاده از ایمیل، استفاده از اینترنت بصورت آفلاین، نوع موتور مورد استفاده، استفاده از راهبردهای بهینه از موتورهای جستجو و چگونگی یادگیری استفاده از اینترنت بین دو گروه علوم انسانی و فنی مهندسی تفاوت معناداری وجود دارد. هم‌ چنین نتایج نشان داد در ابعاد توانایی در راه ‌اندازی وبلاگ، آشنایی با آدرس‌ های اینترنتی در زمینه موفقیت در بازیابی اطلاعات، استفاده از اینترنت جهت مشاهده فیلم و موسیقی و نحوه آشنایی با منابع اینترنتی بین دو گروه تفاوت معناداری وجود ندارد.