مقاله مقاله مروری؛ سندروم اکستانسیون زانو: تاکید بر علایم و درمان ها که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز ۱۳۹۱ در توانبخشی نوین از صفحه ۶۴ تا ۷۲ منتشر شده است.
نام: مقاله مروری؛ سندروم اکستانسیون زانو: تاکید بر علایم و درمان ها
این مقاله دارای ۹ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله زانو
مقاله سندروم اکستانسیون زانو
مقاله درد قدامی زانو
مقاله توانبخشی
مقاله مجموعه TFL- ITB

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: پوراحمدی محمدرضا
جناب آقای / سرکار خانم: ابراهیمی تکامجانی اسماعیل
جناب آقای / سرکار خانم: طالبیان سعید
جناب آقای / سرکار خانم: جمشیدی علی اشرف
جناب آقای / سرکار خانم: محسنی فر هلاکو

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
زمینه و هدف: درد قدامی زانو یکی از شایع ترین مشکلات زانوست. تاکنون مطالعات زیادی در مورد درد قدامی زانو و تاثیر درمان های مختلف بر این عارضه صورت گرفته است. امروزه این واژه کلی را به طور دقیق تر تقسیم بندی کرده و مورد مطالعه قرار می دهند. سندروم اکستانسیون زانو یکی از مشکلات شایع در زمینه ارتوپدی و فیزیوتراپی است که با افزایش سفتی عضله چهارسررانی شناخته می شود و می تواند باعث درد قدامی زانو شود. هدف از این مقاله مروری بررسی نقطه نظرات جدید و تناقضات پیرامون این عارضه می باشد.
روش بررسی: جستجوی نظام مند بانک های اطلاعاتی مدلاین Pubmed و سایت ScienceDirect و مجله JOSPT، برای شناسایی مقالات چاپ شده و مطالعات صورت گرفته بر روی درد قدامی زانو، بخصوص مطالعات انجام شده بر روی سندروم اکستانسیون زانو انجام شد. بعلاوه، مطالعات مربوط به دیدگاه های گوناگون پیرامون درد قدامی زانو و همچنین اثربخشی مداخلات و درمانهای مختلف بر روی درد قدامی زانو و سندروم اکستانسیون زانو شناسایی شد.
یافته ها: تعداد ۵۰ مقاله در این زمینه مورد بررسی قرار گرفت که از بین این تعداد، ۴۲ مقاله تاثیر درمانهای گوناگون را بر درد قدامی زانو مورد بررسی قرار دادند. تعداد ۵ مقاله به بررسی دقیق جنبه های گوناگون درد قدامی زانو پرداخت و ۳ مقاله دیگر در مورد سندروم اکستانسیون زانو بود.
نتیجه گیری: نتایج حاصل از این مطالعات، نشان داد که علل ایجاد کننده درد قدامی زانو را می توان به دو دسته ۱: درد قدامی زانو مرتبط با مشکلات پاتلوفمورال و ۲: درد قدامی زانو غیر مرتبط با مشکلات پاتلوفمورال طبقه بندی کرد. سندروم اکستانسیون زانو جز علل درد قدامی زانو غیرمرتبط با مشکلات پاتلوفمورال است. در این عارضه در دراز مدت استخوان پاتلا دچار افزایش زاویه تیلت شده و همین عامل می تواند به افزایش درد بیماران بیافزاید. در درمان نیز بر خلاف باور عمومی که بر روی کشش مجموعه تنسورفاسیالاتا و ایلیوتیبیال باند تاکید می کنند باید بیشتر به کشش عضله مستقیم رانی توجه نمود تا کشش مجموعه تنسورفاسیالاتا و ایلیوتیبیال باند، زیرا باند ایلیوتیبیال اثر کمتری بر روی تیلت استخوان پاتلا دارد.