مقاله مطالعه کاربرد پزشکی از راه دور در تشخیص و درمان بیماری های گوش، حلق و بینی که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در مرداد و شهریور ۱۳۹۱ در پیاورد سلامت از صفحه ۲۴۶ تا ۲۵۴ منتشر شده است.
نام: مطالعه کاربرد پزشکی از راه دور در تشخیص و درمان بیماری های گوش، حلق و بینی
این مقاله دارای ۹ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله پزشکی از راه دور
مقاله ویدئو کنفرانس
مقاله بیماری گوش

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: صفدری رضا
جناب آقای / سرکار خانم: ماسوری نیلوفر
جناب آقای / سرکار خانم: بهاالدینی کامبیز
جناب آقای / سرکار خانم: خراسانی زاده مهدیه

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
زمینه و هدف: با توجه به گسترش روز افزون تکنولوژی ها، استفاده از پزشکی از راه دور برای درمان بیماریها روبه افزایش است. بیماریهای گوش، حلق و بینی یکی از بیماریهای رایج به خصوص در میان اطفال به شمار می رود که می توان با استفاده از پزشکی از راه دور به تشخیص و درمان آنها پرداخت.
روش بررسی: این مطالعه بصورت تطبیقی در سه کشور آمریکا، استرالیا و انگلیس انجام شده است. اطلاعات پژوهش حاضر با مطالعه منابع چاپی و الکترونیکی مانند متون، نشریات، مقالات معتبر منتشر شده در پایگاه های اطلاعاتی MedlineEmbase و CINAHL و Web of knowledge و Google Scholar و Scopus بدست آمد. از کلید واژه های Telemedicine, Telehealthotolaryngology, ENT, Ear Disease, Otology and Teleconsultation نیز جهت انتخاب منابع استفاده شد.
یافته ها: رایج ترین تجهیزات ارسال و دریافت اطلاعات، اتوسکوپ و ویدئواتوسکوپ های استاندارد متصل به نمایشگر و ویدئو پرینتر و یا تجهیزات ویدئوکنفرانس (گیرنده های صوتی و تصویری) می باشد. اطلاعاتی که برای تله اتولارینگولوژی مورد نیاز است شامل اطلاعات دموگرافیگ (نام و نام خانوادگی بیمار، شماره شناسایی، تاریخ ارائه خدمت) و اطلاعاتی که برای تشخیص و درمان بیماری (تاریخچه بیماری، نتایج اسکن و رادیولوژی، تصاویر پرده صماخ و نتایج آزمایشگاهی و نتایج مشاوره های قبلی) است.
نتیجه گیری: برای اجرای تله اتولارینگولوژی نیاز به تجهیزات مناسب می باشد تا انتقال صدا و تصویر و اطلاعات بخوبی انجام شود و به متخصصان ENT و ادیولوژیست ها در کار معاینه و درمان کمک کند. استفاده از این روش در هزینه های بیماران صرفه جویی کرده و برای پیگیری درمان آنها مناسب است.