مقاله مروری بر تحول گفتار و زبان در کودکان ناشنوا پس از کاشت حلزون (مقاله مروری) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در ۱۳۹۲ در پژوهش در علوم توانبخشی از صفحه ۱۳۲۳ تا ۱۳۳۲ منتشر شده است.
نام: مروری بر تحول گفتار و زبان در کودکان ناشنوا پس از کاشت حلزون (مقاله مروری)
این مقاله دارای ۱۰ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله کودکان ناشنوا قبل از یادگیری زبان
مقاله کاشت حلزون
مقاله زبان شفاهی
مقاله درک و بیان گفتار

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: جلیله وند ناهید

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مقدمه: کاشت حلزون به طور قابل ملاحظه به پیشرفت زبان شفاهی در کودکان مبتلا به آسیب شنوایی قبل از یادگیری زبان کمک کرده است. هدف از مقاله حاضر، مروری بر نتایج پژوهش های انجام شده پیرامون توانایی های گفتار و زبان در کودکان دارای کاشت حلزون است.
مواد و روش ها: با جستجوی مقالات چاپ شده بین سال های ۱۹۹۷ تا ۲۰۱۳، تحول گفتار و زبان بعد از کاشت حلزون در کودکان با ناشنوایی پیش از یادگیری زبان را مرور کرده ایم. اطلاعات این مطالعه را با کلیدواژه های speech and language, cochlear implant از بانک های اطلاعاتی Science direct, Medline, Google scholar جستجو نمودیم.
یافته ها: کاشت حلزون برای کودکان ناشنوا پیش از یادگیری زبان منتج به فراگیری مهارت های زبان شفاهی می شود. تشخیص به موقع آسیب شنوایی، کاشت زودهنگام، طول مدت شنوایی، یک زبانگی، همکاری والدین در روند توانبخشی عوامل مهمی هستند که تحول گفتار و زبان را تحت تاثیر می گذارند.
نتیجه گیری: کاشت حلزون زیر سن ۲۴ ماهگی فاصله سن شنوایی و سن تقویمی برای درک و تولید گفتار را می کاهد.