مقاله مروری بر تابلوی بالینی، روش های جدید تشخیصی و جایگاه جراحی در سرطان معده که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان ۱۳۹۲ در نشریه جراحی ایران از صفحه ۱ تا ۱۲ منتشر شده است.
نام: مروری بر تابلوی بالینی، روش های جدید تشخیصی و جایگاه جراحی در سرطان معده
این مقاله دارای ۱۲ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله دیس پپسی
مقاله سرطان معده
مقاله تشخیص
مقاله درمان

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: جلالی علی

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
با فراگیر شدن داروهای بازدارنده هیدروژن در چند دهه گذشته و شناخت بهتر از فیزیوپاتولوژی معده، نحوه برخورد با بیماری های معده و نوع اعمال جراحی نیز دستخوش تغییراتی شده است. با دسترسی آسان و کم تهاجمی چه به داخل عضو و چه به خارج آن از راه صفاق و انواع تصویر برداری ها باعث شده است تا طبقه بندی بیماری های بدخیم معده از این طریق قبل از عمل جراحی به طور دقیق تری پیش بینی شده و تلاش بیشتری روی آن دسته از افرادی که بتوان بیماری آنها را ریشه کن کرد، متمرکز شود.
همچنین با متداول شدن وسائل باز نگه دارنده گذرگاه های غذایی در موارد پیشرفته هم باعث شده تا از فشارهای روانی و جسمی ناراحت کننده آنها کاسته شود و رویهم رفته زندگی بهتری برای آنها ایجاد کند، ولی هنوز هم سرطان مری و معده جزو بد آگهی ترین بدخیمی های گوارشی است. بعلت اختلاف نظرها در درمان این بیماران سعی شده که مطالب و اصولی را که در آن اختلاف دیدگاه وجود ندارد، پررنگ کرده تا ضمن رعایت آنها بر حسب مورد، جراح بتواند شایسته ترین روش درمانی را انتخاب کند.