مقاله مروری بر آملوژنزیس ایمپرفکتا و روش های درمانی آن که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در ۱۳۹۱ در مجله دانشکده دندان پزشکی اصفهان از صفحه ۶۹۵ تا ۷۰۵ منتشر شده است.
نام: مروری بر آملوژنزیس ایمپرفکتا و روش های درمانی آن
این مقاله دارای ۱۱ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله آملوژنزیس ایمپرفکتا
مقاله مینای دندان
مقاله درمان

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: خداییان نیلوفر
جناب آقای / سرکار خانم: صبوحی محمود
جناب آقای / سرکار خانم: عطایی ابراهیم

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مقدمه: آملوژنزیس ایمپرفکتا یک بیماری ارثی است که منجر به تغییر ساختار مینا می شود. از مشکلات اصلی این بیماران می توان به زیبایی ضعیف، حساسیت دندانی و از دست رفتن ارتفاع عمودی اکلوژن اشاره کرد. هدف از این پژوهش، مروری بر بیماری آملوژنزیس ایمپرفکتا و راهکارهای درمانی متنوعی است که تاکنون برای این بیماران به کار رفته است.
مواد و روش ها: این مطالعه مروری با جستجو در منابع کتابخانه ای و سایت های اینترنتی PubMed،ISI Web of Science  و ISC بین سال های ۱۹۷۵ تا ۲۰۱۱ با استفاده از کلید واژه های آملوژنزیس ایمپرفکتا، نقایص مینایی و درمان انجام شده است.
یافته ها: الگوی وراثتی و شیوع این بیماری در جمعیت های گوناگون، متفاوت می باشد و علاوه بر نقص مینا، تظاهرات دندانی و اسکلتی دیگری هم ممکن است با این بیماری همراه باشد. گزینه های درمانی متنوعی برای این بیماران پیشنهاد شده است که شامل میکروابریژن، روکش های طلا یا استینلس استیل، روکش های تمام سرامیک و فلزی – سرامیکی، لامینیت ونیرهای پرسیلنی، انله ها و ترمیم های کامپوزیتی می باشد.
نتیجه گیری: در برخی موارد شدید بیماری، ارایه یک طرح درمان مطلوب برای بیمار ممکن است چالش برانگیز باشد و اغلب نیازمند همکاری گروهی و چند جانبه برای ارزیابی، تشخیص و درمان مشکلات بیمار توسط ترکیبی از درمان های پریودنتال، ارتودنسی، جراحی ارتوگناتیک و ترمیم می باشد.