مقاله فناوری اطلاعات، تحولی نوین در توسعه سلامت شهری که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در مرداد و شهریور ۱۳۹۱ در پیاورد سلامت از صفحه ۱۷۰ تا ۱۸۱ منتشر شده است.
نام: فناوری اطلاعات، تحولی نوین در توسعه سلامت شهری
این مقاله دارای ۱۲ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله سلامت شهری
مقاله فناوری اطلاعات
مقاله فناوری اطلاعات و ارتباطات

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: صفدری رضا
جناب آقای / سرکار خانم: قاضی سعیدی مرجان
جناب آقای / سرکار خانم: زحمت کشان مریم

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
زمینه و هدف: سلامت شهری یکی از چالش های قرن بیست و یکم می باشد. رشد سریع و گسترش شهرنشینی پیامدهایی برای سلامت دارد. در این میان فناوری اطلاعات می تواند بسیاری از معضلات شهرهای امروزی را برطرف نماید. بنابراین هدف مقاله، بررسی فناوری های اطلاعاتی نوین در توسعه سلامت شهری می باشد.
روش بررسی: این پژوهش یک مقاله مروری است که بر اساس مطالعات کتابخانه ای و جستجوهای اینترنتی در پایگاه های داده ای معتبر همچونSpringer, Magiran, Science direct  و جستجوی پیشرفته در Google صورت گرفته است. در این بررسی، تعداد ۱۶۴ متن داخلی و خارجی در زمینه کاربرد ابزارهای فناوری اطلاعات و ارتباطات از جمله ابزارهای بی سیم و موبایل، سیستم اطلاعات جغرافیایی، شناسایی از طریق امواج رادیویی در سال ۲۰۱۱ در حوزه سلامت شهری مورد مطالعه قرار گرفتند که در نهایت تعداد ۳۰ منبع مورد استفاده قرار گرفت.
نتیجه گیری: سلامت به عنوان یک نیاز حقیقی در شهروندان حتی در دنیای مجازی نیز جزء اصلی ترین ضروریات در خور توجه می باشد. فناوری های اطلاعات و ارتباطات نقش مهمی در بهبود سلامت مردم و بالا بردن کیفیت زندگی آنان دارد. بکارگیری اثربخش فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی در کشور نیازمند شناسایی فرصتها و محدودیتها، تدوین برنامه ریزی اصولی و مناسب با توجه به فاکتورهای اجتماعی و اقتصادی همراه با فراهم نمودن زیرساختهای تکنولوژیکی، ارتباطی و مخابراتی، حقوقی و اجرایی است.