مقاله فناوری ارتباطات خودرویی: مروری بر مفاهیم و بررسی کاربردها که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز و زمستان ۱۳۹۰ در توسعه تکنولوژی صنعتی از صفحه ۵ تا ۱۴ منتشر شده است.
نام: فناوری ارتباطات خودرویی: مروری بر مفاهیم و بررسی کاربردها
این مقاله دارای ۱۰ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله فناوری ارتباطات خودرویی
مقاله سامانه های حمل و نقل هوشمند
مقاله DSRC
مقاله کاربردهای ایمنی
مقاله تحرک پذیری

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: کاموسی زینب
جناب آقای / سرکار خانم: رفیعی مهر بهنام
جناب آقای / سرکار خانم: ناصری اصغر
جناب آقای / سرکار خانم: اولین چهارسوقی صدیقه

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
فناوری ارتباطات خودرویی (CVT) گام بزرگی در عرصه سامانه های حمل ونقل هوشمند (ITS) به حساب می آید. در این فناوری تجهیزاتی بر روی خودروها و محل هایی خاص در کنار جاده نصب می شود که امکان برقراری ارتباط بی سیم خودروها با یکدیگر و نیز بین خودروها و تجهیزات کنار جاده را فراهم می سازد. با استفاده از فناوری هایی مانند ارتباطات اختصاصی برد کوتاه (DSRC) و با مبادله اطلاعات حساسی مانند موقعیت، سرعت و جهت حرکت خودروها تا بردی معین، رانندگان خودروهای مجهز به این فناوری از سطح آگاهی بالاتری در رابطه با حضور سایر خودروها در نزدیکی خود برخوردار می شوند و می توانند با دریافت اطلاعات به موقع، برای مقابله با شرایط خطرناک و پرهیز از ورود به موقعیت های حادثه آفرین، تصمیماتی آگاهانه اتخاذ نمایند. علاوه بر کاربردهای حیاتی ایمنی، این فناوری می تواند تحول مهمی در تحرک پذیری و روان سازی ترافیک نیز بوجود آورد. هم چنین رانندگان با داشتن اطلاعات کافی خواهند توانست نسبت به انتخاب بهتر مسیرها و اصلاح الگوی رانندگی خود اقدام نمایند که نتیجه آن کاهش مصرف سوخت و رانندگی سازگارتر با محیط زیست خواهد بود.
در این مقاله مفاهیم فناوری ارتباطات خودرویی و کاربردهای ایمنی، تحرک پذیری، مسایل زیست محیطی و سایر خدمات آن بررسی شده است.