مقاله عنوان فارسی: پاسخ به شبهات وهابیان بر روایات عثمان بن حنیف در خصوص توسل (عنوان عربی: نقد شبهات الوهابیه المثاره حول روایات عثمان بن حنیف فی التوسل) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان ۱۳۹۲ در کلام اسلامی از صفحه ۲۹ تا ۵۷ منتشر شده است.
نام: عنوان فارسی: پاسخ به شبهات وهابیان بر روایات عثمان بن حنیف در خصوص توسل (عنوان عربی: نقد شبهات الوهابیه المثاره حول روایات عثمان بن حنیف فی التوسل)
این مقاله دارای ۲۹ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله کلیدواژه فارسی: توسل
مقاله روایت رجل ضریر
مقاله روایت رجل اعمی
مقاله عثمان بن حنیف
مقاله شبهات وهابیان (کلیدواژه عربی: روایه الرجل الضریر
مقاله روایه الرجل الاعمی
مقاله عثمان بن حنیف
مقاله شبهات الوهابیه
مقاله شبهات الالبانی
مقاله التوسل
مقاله شبهات ابن تیمیه علی التوسل)

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: عبدالملکی محسن
جناب آقای / سرکار خانم: فرمانیان مهدی

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
چکیده فارسی:
عثمان بن حنیف از جمله اصحاب پیامبر اکرم (ص) است که دو روایت با موضوع توسل را نقل نموده است. این دو روایت از جهت رجالی خالی از اشکال است. از جهت درایی و دلالی نیز بر جواز و وقوع سه نوع توسل دلالت می کند: توسل به دعای پیامبر اکرم (ص) در زمان حیات و پس از حیات حضرتش، توسل به ذات پیامبر اکرم (ص) در زمان حیات و پس از حیات آن حضرت و توسل به جاه و مقام پیامبر اکرم (ص) در زمان حیات و پس از حیات ایشان. وهابیان در میان موارد مذکور تنها توسل به دعای آن حضرت در زمان حیات ایشان را جایز دانسته، سایر موارد را نامشروع و بدعت می دانند. بر این اساس آنها تلاش کرده اند با طرح شبهات رجالی و دلالی درباره این دو روایت، آنها مخدوش نموده و راه استفاده را بر مخالفان عقیده خود ببندند. مقاله حاضر در صدد است با نقد و بررسی این شبهات، صحت سند و دلالت این هر دو روایت را اثبات نماید.