مقاله عنوان فارسی: وجوه الگویی ارتباطات در جامعه مهدوی برای جامعه امروز با روش پس نگری (عنوان عربی: دراسه انموذج العلاقات فی المجتمع المهدوی دعامه للمجتمع المعاصر) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار ۱۳۹۲ در انتظار موعود از صفحه ۷۲ تا ۹۶ منتشر شده است.
نام: عنوان فارسی: وجوه الگویی ارتباطات در جامعه مهدوی برای جامعه امروز با روش پس نگری (عنوان عربی: دراسه انموذج العلاقات فی المجتمع المهدوی دعامه للمجتمع المعاصر)
این مقاله دارای ۲۵ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله کلیدواژه فارسی: ارتباطات
مقاله پس نگری
مقاله جامعه مهدوی
مقاله جامعه حدی (کلیدواژه عربی: العلاقات
مقاله بعد النظر
مقاله المجتمع المهدوی
مقاله المجتمع المثالی)

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: بهروزی لک غلامرضا
جناب آقای / سرکار خانم: حاجی سیاری مهدی

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
چکیده فارسی:
«پس نگری»، یکی از روشهای موثر آینده پژوهی برای رقم زدن آینده های بلند مدت است. در مقاله حاضر با بهره گیری از این روش تلاش شده است وجوه الگویی ارتباطات در جامعه مهدوی برای جامعه امروز، بررسی و به سوالاتی نظیر چگونگی وضعیت ارتباطات در جامعه فعلی؛ ویژگی های ارتباطات در «جامعه حدی» (جامعه الگویی) و گام های مورد نیاز برای تحقق چشم انداز مورد نظر، در خصوص ارتباطات مناسب در جامعه حدی پاسخ داده شود. روش پژوهش مورد استفاده، بهره گیری از روش کتابخانه ای و بررسی مستندات موجود در زمینه مهدویت و مصاحبه با تعدادی از کارشناسان رسانه بوده است. دستاورد این پژوهش عبارت است از این که اسلام دین حق است و باید ندای حق را به گوش همگان رساند و از آن جا که مسلمانان طالب خیر و سعادت همه بشر هستند، این خیرخواهی اقتضا می کند با بهره گیری از دانش ارتباطات، رسانه ای زمینه ساز و منتظر، برای تحقق مدینه فاضله و جامعه مورد نظرامام زمان (عج) فراهم آوریم و با استفاده مناسب از امکان های سخت افزاری و نرم افزاری، محتوای اسلام و آثار ارزشمند آن را به جهانیان ارائه دهیم که البته این مهم، به تربیت نیروی انسانی و زیر ساخت های فنی نیازمند است.