مقاله عنوان فارسی: نقش زندگی مذهبی در رضامندی زناشویی زوجین (عنوان عربی: دور الحیاه الدینیه فی الشعور رضا الزوجین عن حیاتهما الزوجیه) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان ۱۳۹۲ در روان شناسی و دین از صفحه ۷۵ تا ۹۰ منتشر شده است.
نام: عنوان فارسی: نقش زندگی مذهبی در رضامندی زناشویی زوجین (عنوان عربی: دور الحیاه الدینیه فی الشعور رضا الزوجین عن حیاتهما الزوجیه)
این مقاله دارای ۱۶ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله کلیدواژه فارسی: رضایت زناشویی
مقاله پایبندی مذهبی
مقاله زندگی مذهبی
مقاله زوجین (کلیدواژه عربی: الرضا عن الحیاه الزوجیه
مقاله الالتزام الدینی
مقاله الحیاه الدینیه
مقاله الزوجان)

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: مصلحی جواد
جناب آقای / سرکار خانم: احمدی محمدرضا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
چکیده فارسی:
پژوهش حاضر با هدف بررسی نقش پایبندی مذهبی زوجین به عنوان یکی از عوامل موثر در رضامندی زناشویی انجام شده است. این پژوهش از نوع پژوهش های همبستگی می باشد و به روش پس رویدادی انجام شده است. بدین منظور، ۱۱۶ زوج از دانشجویان دانشگاه بجنورد و دانش پژوهان موسسه امام خمینی (ره)، که حداقل یکسال از زندگی مشترک آنها گذشته بود، با استفاده از پرسش نامه های رضایت زناشویی اسلامی و پایبندی مذهبی مورد بررسی قرار گرفتند. تحلیل داده ها نشان می دهد که زوجین هر دو پایبند به مذهب، نسبت به زوجینی که فقط یکی از آنها پایبند به مذهب بود، از رضامندی زناشویی بیشتری برخوردار بودند و آنها نیز از زوجین هر دو ناپایبند به مذهب بیشتر از زندگی زناشویی خود رضایت داشتند. بنابراین، می توان گفت: پایبندی به مذهب از عواملی است که در رضامندی زناشویی نقشی معنادار دارد.