مقاله عنوان فارسی: نقش بسیج دانشجو و طلبه در مقابله با تهدیدهای نرم علیه انقلاب اسلامی (عنوان عربی: دور تعبئه الجامعات و المدارس الدینیه فی مواجهه التهدیدات الناعمه علی الثوره) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان ۱۳۹۰ در آفاق امنیت از صفحه ۱۳۱ تا ۱۵۲ منتشر شده است.
نام: عنوان فارسی: نقش بسیج دانشجو و طلبه در مقابله با تهدیدهای نرم علیه انقلاب اسلامی (عنوان عربی: دور تعبئه الجامعات و المدارس الدینیه فی مواجهه التهدیدات الناعمه علی الثوره)
این مقاله دارای ۲۲ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله کلیدواژه فارسی: بسیج دانشجو و طلبه
مقاله تهدید نرم
مقاله امام خمینی (ره)
مقاله انقلاب اسلامی (کلیدواژه عربی: الأمن القومی
مقاله الأنظمه المعلوماتیه الجویه
مقاله التکنولوجیا الدفاعی)

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: ذوالقدر محمدباقر
جناب آقای / سرکار خانم: احمدوند علی محمد
جناب آقای / سرکار خانم: رمضانیان شعبانعلی

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
بسیج در اندیشه امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری راهبرد بی بدیل در فرایند انقلاب اسلامی و تحقق اهداف و مقابله با مخاطرات و تهدیدهاست. در شکل گیری انقلاب، نگهبانی از دستاوردها و تثبیت انقلاب و در جنگ نظامی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی تکیه امام (ره) بر بسیج مردمی نیرو های انقلاب در همه عرصه ها بوده است. فرمان حضرت امام خمینی (ره) برای تشکیل بسیج دانشجو و طلبه و در تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری نگاه به بسیج قشرها دیده می شود و ایشان خواستار پر کردن همه خلا ها از جمله خلاهای سیاسی، فکری، اجتماعی، عقیدتی و نظامی و … توسط بسیج است.
در عصر تهدید نرم به عنوان مهم ترین مخاطره نظام اسلامی بررسی نقش بسیج دانشجو و طلبه در این عرصه حایز اهمیت است بر این اساس این مقاله با عنایت به شاخصه های نقش آفرینی این دو قشر و با توجه به ابعاد مختلف تهدید نرم، قابلیت ها و توانمندی های بسیجیان را در مقابله با تهدیدهای نرم، مورد بررسی قرار گرفته می دهد.