مقاله عنوان فارسی: نقد و بررسی بهره گیری از استخاره، معجزه و خواب در ادله مدعی یمانی بصری (عنوان عربی: نقد و دراسه الإستفاده من الإستخاره والمعجزه والمنام فی أدله المدعی الیمانی البصری) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان ۱۳۹۱ در انتظار موعود از صفحه ۱۳۹ تا ۱۶۹ منتشر شده است.
نام: عنوان فارسی: نقد و بررسی بهره گیری از استخاره، معجزه و خواب در ادله مدعی یمانی بصری (عنوان عربی: نقد و دراسه الإستفاده من الإستخاره والمعجزه والمنام فی أدله المدعی الیمانی البصری)
این مقاله دارای ۳۱ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله کلیدواژه فارسی: احمد بصری
مقاله مدعیان
مقاله استخاره
مقاله معجزه
مقاله خواب (کلیدواژه عربی: أحمد البصری
مقاله المدعون
مقاله الإستخاره
مقاله المعجزه
مقاله المنام)

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: شهبازیان محمد
جناب آقای / سرکار خانم: یوسفیان مهدی

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
چکیده فارسی:
یکی از مدعیان معاصر، به نام «احمد بن اسماعیل بصری»، ادعاهایی مانند یمانی و نوه امام مهدی عج بودن، امامت جهانیان بعد از وفات حضرت مهدی عج و موارد دیگر را به خود نسبت داده و مریدانش با تمسک به معجزاتی که به این فرد نسبت داده شده و با تحریف برخی از روایت ها، در اثبات امامت و حقانیت او با استفاده از استخاره با قرآن و رویا و خواب تلاش دارند.
بهره گیری از استخاره و خواب، جهت تشخیص حجت الاهی، علاوه بر عدم دلیل در اثبات، دلایلی بر خلاف آن، وجود داشته و به گونه ای از سوی علمای دین بر بی اعتباری این روش اجماع می باشد. از طرف دیگر، بیان مکان دفن حضرت زهرا ص از جانب این فرد، نه تنها با معنای اصطلاحی معجزه همخوانی ندارد، بلکه روایات معصومین ع خلاف آن را بیان کرده اند.
روش این مقاله توصیفی – تحلیلی بوده و به هیچ عنوان نمی توان امامت یک فرد را توسط استخاره با قرآن و رویا اثبات کرد.