مقاله عنوان فارسی: مولفه های توحید عبادی در مقارنه دیدگاه امامیه و سلفیه (عنوان عربی: أرکان توحید العبودیه مقارنه بین الإمامیه والسلفیه) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار ۱۳۹۲ در پژوهش های اعتقادی کلامی (علوم اسلامی) از صفحه ۷ تا ۳۱ منتشر شده است.
نام: عنوان فارسی: مولفه های توحید عبادی در مقارنه دیدگاه امامیه و سلفیه (عنوان عربی: أرکان توحید العبودیه مقارنه بین الإمامیه والسلفیه)
این مقاله دارای ۲۵ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله کلیدواژه فارسی: توحید
مقاله شرک
مقاله امامیه
مقاله توحید عبادی
مقاله اسلام (کلیدواژه عربی: التوحید
مقاله العباده
مقاله الشرک
مقاله الکفر
مقاله الإمامیه
مقاله الوهابیه
مقاله توحید العبودیه
مقاله الإسلام)

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: اخویان محمدعلی

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
چکیده فارسی:
توحید و مساله خداپرستی رکن اساسی دین مبین اسلام است؛ مساله ای که تمام مسلمانان در اصل آن با هم هیچ اختلافی ندارند. اما مشکل، تعبیرات و تعریفات مختلفی است که بعضی از مذاهب از آن دارند؛ در این میان فرقه ای به نام وهابیت عقایدی را برای خود برگزیده که اساس این عقاید در توحید عبادی است. در این مقاله معنی توحید، شرک، توحید عبادی و معانی مختلف عبادت و اینکه در دین اسلام چه چیزی شرک است بررسی شده و منظور واقعی اسلام بدون هیچ نظر و برداشت شخصی و با تکیه بر آیات قرآن کریم و احادیث نبی مکرم اسلام آورده شده تا به واسطه فهم صحیح شریعت نبوی به عبودیتی که منظور خداوند متعال است نائل شویم و اختلافات گذشته از بین برود.