مقاله عنوان فارسی: مفهوم شناسی قدرت نرم اقتصادی جمهوری اسلامی ایران (عنوان عربی: تحلیل مفاهیم القوه الناعمه الإقتصادیه للجمهوریه الإسلامیه الإیرانیه) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان ۱۳۹۰ در آفاق امنیت از صفحه ۵ تا ۳۸ منتشر شده است.
نام: عنوان فارسی: مفهوم شناسی قدرت نرم اقتصادی جمهوری اسلامی ایران (عنوان عربی: تحلیل مفاهیم القوه الناعمه الإقتصادیه للجمهوریه الإسلامیه الإیرانیه)
این مقاله دارای ۳۴ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله کلیدواژه فارسی: قدرت اقتصادی
مقاله قدرت نرم اقتصادی
مقاله جمهوری اسلامی ایران (کلیدواژه عربی: القوه
مقاله القوه الإقتصادیه
مقاله القوه الناعمه الإقتصادیه)

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: سیف اله مراد

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
در این مقاله قدرت نرم و روش اندازه گیری آن برای کشورها به اختصار بحث می شود و سپس مفهوم شناسی و زمینه های قدرت نرم اقتصادی جمهوری اسلامی ایران به عنوان نظامی سیاسی منطبق بر اسلام ناب و برخاسته از اراده مردم، و مبتنی بر فرمایشات مقام معظم رهبری مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرد. آ نگاه پیش زمینه های نهادی ایجاد قدرت نرم اقتصادی در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نیز به عنوان مهم ترین سند بالادستی مورد کنکاش و یافته های آن دسته بندی شده است. نتایج حاکی از آن است که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با اهداف والای خود نیاز دارد که الگوی شایسته خود را بر محورهای رفاه مادی، عدالت اجتماعی، روحیه و آرمان انقلابی و برخورداری از ارز شهای اخلاقی اسلام تحقق بخشد و جاذبه خود را برای ترغیب سایر ملت ها به سمت اهداف متعالی اسلام تقویت نماید.