مقاله عنوان فارسی: معرفی و نقد کتاب: شیطانی که ما می شناسیم (نحوه برخورد با ابرقدرت جدید ایران) (عنوان عربی: النقد العلمی لکتاب الشیطان الذی نعرفه (کیف نواجه ایران کقوه عملاقه حدیثه؟)) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان ۱۳۹۲ در پژوهش های سیاست اسلامی از صفحه ۱۳۳ تا ۱۵۴ منتشر شده است.
نام: عنوان فارسی: معرفی و نقد کتاب: شیطانی که ما می شناسیم (نحوه برخورد با ابرقدرت جدید ایران) (عنوان عربی: النقد العلمی لکتاب الشیطان الذی نعرفه (کیف نواجه ایران کقوه عملاقه حدیثه؟))
این مقاله دارای ۲۲ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله کلیدواژه فارسی: خاورمیانه
مقاله ایران
مقاله امریکا
مقاله کشورهای حاشیه خلیج فارس
مقاله رابرت بائر (کلیدواژه عربی: الشرق الأوسط
مقاله إیران
مقاله الولایات المتحده
مقاله الدول المطله علی الخلیج الفارسی
مقاله روبرت بایر)

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: امام جمعه زاده سیدجواد
جناب آقای / سرکار خانم: محمدی الموتی محسن

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
چکیده فارسی:
روابط خصمانه آمریکا با ایران، پس از انقلاب اسلامی، موجب شد بسیاری از امریکایی ها به نگارش کتاب و مقاله درباره ایران گرایش یابند، که رابرت بائر، نویسنده کتاب شیطانی که ما می شناسیم (نحوه برخورد با ابرقدرت جدید ایران)، از این جمله است. با وجود این، باید پرسید که آیا آنان توانسته اند تصویری متفاوت از ایران امروز (جدید) نشان دهند (سوال)؟
نویسنده این کتاب – هر چند کوشیده است، به منظور ترغیب دولت مردان امریکا به مذاکره با ایران، سیمای جدیدی از ایران، در حکم ابرقدرتی منطقه ای، ترسیم کند – با تهاجمی و توسعه طلبانه دانستن سیاست های ایران، عملا، نتوانسته است امریکایی ها را به مفاهمه با ایران متقاعد کند (فرضیه).
نویسندگان مقاله حاضر کوشیده اند، ضمن معرفی اجمالی اثر رابرت بائر، به تحلیل آن بپردازند (روش) تا نشان دهند نوشته هایی چون کتاب مزبور، همچنان، به گونه ای ضمنی و ظریف، در پی ترسیم تصویری شیطانی از ایران اند (هدف). گره خوردن تصویری که امریکایی ها از ایران ترسیم کرده اند با دیدگاه های صهیونیستی، پی نبردن نویسندگان و مسوولان امریکایی به ماهیت درونی انقلاب اسلامی و کشف زمینه سازی های امریکا برای سرکوب بیشتر هلال شیعی و هارتلند آن، یعنی ایران، از نتایج این مقاله است (یافته ها).