مقاله عنوان فارسی: سلامت و بیماری آدمی از منظر جلال الدین محمد مولوی: رویکردی وجودگرایانه (عنوان عربی: سلامه الإنسان ومرضه برؤیه جلال الدین محمد مولوی، رؤیه وجودیه) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان ۱۳۹۲ در روان شناسی و دین از صفحه ۳۹ تا ۶۲ منتشر شده است.
نام: عنوان فارسی: سلامت و بیماری آدمی از منظر جلال الدین محمد مولوی: رویکردی وجودگرایانه (عنوان عربی: سلامه الإنسان ومرضه برؤیه جلال الدین محمد مولوی، رؤیه وجودیه)
این مقاله دارای ۲۴ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله کلیدواژه فارسی: سلامت
مقاله بیماری
مقاله جلال الدین محمد مولوی (کلیدواژه عربی: السلامه
مقاله المرض
مقاله جلال الدین محمد مولوی)

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: تقی یاره فاطمه
جناب آقای / سرکار خانم: اعوانی غلامرضا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
چکیده فارسی:
این پژوهش، سلامت و بیماری آدمی را از منظر جلال الدین محمد مولوی و با رویکردی وجودگرایانه مورد مطالعه قرار داده است. مطابق با یافته های پژوهش می توان گفت: بروز حالات روان شناختی مانند افسردگی، اختصاص به افرادی ندارد که دارای تاریخچه ای از صدمات روان شناختی دوران کودکی اند، بلکه در همه انسان ها عمومیت دارد. یافته اصلی پژوهش اینکه، انگیزه اساسی در انسان اراده ربط نامتناهی است. این پژوهش مدعی است که گسست در وجه ربطی خاص، می تواند از جمله علل اساسی بیماری های روان باشد. ازاین رو، پیشرفت در شکل دهی مجدد آن، منجر به کاهش اختلالات می گردد. این مطالعه در چارچوب پژوهش های کیفی و با روش استنتاج تحلیلی به انجام رسیده است.