مقاله عنوان فارسی: افزایش هزینه های نظامی ایران، ضرورتی انکارناپذیر (عنوان عربی: زیاده المعونات العسکریه الإیرانیه، ضروره حتمیه) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز ۱۳۹۰ در آفاق امنیت از صفحه ۹۷ تا ۱۲۳ منتشر شده است.
نام: عنوان فارسی: افزایش هزینه های نظامی ایران، ضرورتی انکارناپذیر (عنوان عربی: زیاده المعونات العسکریه الإیرانیه، ضروره حتمیه)
این مقاله دارای ۲۷ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله کلیدواژه فارسی: هزینه های نظامی
مقاله محیط امنیتی
مقاله مسابقه تسلیحاتی
مقاله خاورمیانه
مقاله خلیج فارس (کلیدواژه عربی: المعونات العسکریه
مقاله المحیط الأمنی
مقاله السباق التسلیحی
مقاله الشرق الأوسط
مقاله الخلیج الفارسی)

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: شعرباف جواد

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
بررسی هزینه های نظامی کشورهای عضو یک محیط امنیتی موضوع پژوهش های بسیاری بوده است. این مقاله به موضوع هزینه های نظامی جمهوری اسلامی و مقایسه آن با کشورهای عضو محیط امنیتی می پردازد. فرضیه مقاله آن است که هزینه های نظامی ایران در مقایسه با کشورهای منطقه که خطری هم آنها را تهدید نمی کند بسیار اندک است و باید متناسب با نیازهای امنیتی افزایش یابد. به دلایل متعدد مانند لزوم بازسازی نظامی پس از جنگ تحمیلی، لزوم تبدیل یا از رده خارج کردن تجهیزات قدیمی و فرسوده باقی مانده از زمان شاه، تهدیدهای بسیاری که متوجه نظام جمهوری اسلامی بوده است، جنگ تحمیلی هشت ساله با عراق و تهدیدهای مشرف به جنگ طالبان در افغانستان، حملات نظامی آمریکا به دو کشور همسایه و اشغال آنها توسط نیروهای بین المللی، افزایش چشم گیر تهدیدهای رژیم صهیونیستی، مسابقه تسلیحاتی رایج در منطقه خلیج فارس و نگرانی های متعدد در محیط امنیتی هزینه های نظامی ایران بسیار کمتر از میزان مورد نیاز در موارد مشابه است.