مقاله طراحی و مهندسی ساختار پلی سیترونیک قطعه F (ab`) 2 آنتی بادی ضد گیرنده HER2 جهت بیان در میزبان باکتریایی که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان ۱۳۹۳ در بیماریهای پستان ایران از صفحه ۷ تا ۱۵ منتشر شده است.
نام: طراحی و مهندسی ساختار پلی سیترونیک قطعه F (ab`) 2 آنتی بادی ضد گیرنده HER2 جهت بیان در میزبان باکتریایی
این مقاله دارای ۹ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله آنتی بادی نوترکیب
مقاله کلون سازی
مقاله ساختار پلی سیسترونی
مقاله میزبان باکتریایی
مقاله گیرنده HER-2

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: فرهمند لیلا
جناب آقای / سرکار خانم: اسمعیلی رضوان
جناب آقای / سرکار خانم: مجیدزاده اردبیلی کیوان

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مقدمه: در سال های اخیر، آنتی بادی های منوکلونال نوترکیب و مشتقات آنها به عنوان یکی از مهم ترین عوامل هدف درمانی در نظر گرفته شده اند. آنتی بادی های منوکلونال به صورت رایج در میزبان پستانداران تولید می شوند که هزینه های تولید در این میزبان بسیار بالاست و در نتیجه قیمت داروهای این گروه درمانی مهم بالا بوده که به مصرف کنندگان این داروها هزینه بالایی تحمیل می شود. به این منظور انتخاب یک سیستم تولیدی ارزان و راحت مثل میزبان های باکتریایی برای کاهش هزینه تولید این محصولات به عنوان یک سرفصل بزرگ برای موضوعات در حال رشد در سیستم های بیان مواد نوترکیب به شمار می رود.
روش بررسی: در این مطالعه، یک ساختار پلی سیترونی از قطعه F(ab`)2 از آنتی HER2 که قادر به بیان درد در سیستم باکتریایی باشد طراحی شد. همچنین در ساختار ناحیه لولای آنتی بادی تغییراتی داده شد تا این قطعه به شکل صحیح بیان شده و تابخورد و از تشکیل انواع مختلفی از ساختارهای هتروژنو غیرفعال جلوگیری شود. نهایتا ساختار ژنی سنتز شده در حامل باکتریایی، بدون استفاده از روش های معمول کلون سازی و به صورت مستقیم وارد شد.
یافته ها: ساختار پلی سیترونیک قطعه F(ab`)2 آنتی بادی ضد گیرنده HER-2 به خوبی طراحی شد. تمامی اجزای لازم جهت رونویسی، ترجمه، تاخوردگی مناسب، شناسایی و خالص سازی در نظر گرفته شد. اصلاحات ناحیه لولا جهت به طور موفقیتامیزی انجام گرفت. کاستژنی F(ab`)2 با پرایمرهای اختصاصی تکثیر شد. کاست بیان شونده حاصل با موفقیت در داخل حامل پلاسمیدی PET-32 EK/LIC و در جایگاه LIC اضافه شد.
نتیجه گیری: نتایج این مطالعه نشان می دهد که قطعه F(ab`)2 اصلاح شده با استفاده از روش کلون سازی غیر وابسته به اتصال به طور موفقیت آمیزی وارد حامل بیانی E.coli شد. اگرچه مطالعات انجام شده در زمینه طراحی و تولید قطعه F(ab`)2 بسیار محدود است، نتایج این تحقیق نشان می دهد که میزبان های باکتریایی مسیرهای جایگزین مناسب و سیستم بیانی مقرون به صرفه از نظر اقتصادی برای تولید قطعات آنتی بادی هستند.