مقاله طراحی و ساخت یک سیستم تعلیق مکشی سوکت جدید برای پروتز زیبایی سیلیکونی انگشت که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهمن و اسفند ۱۳۹۱ در پژوهش در علوم توانبخشی از صفحه ۱۰۲۴ تا ۱۰۳۱ منتشر شده است.
نام: طراحی و ساخت یک سیستم تعلیق مکشی سوکت جدید برای پروتز زیبایی سیلیکونی انگشت
این مقاله دارای ۸ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله قطع عضو انگشت
مقاله پروتز زیبایی سیلیکونی انگشت
مقاله تعلیق ساکشن سوکت
مقاله نیروی تعلیق

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: موسوی ندوشن سیدمحمد
جناب آقای / سرکار خانم: کریمی محمدتقی
جناب آقای / سرکار خانم: فرقانی سعید
جناب آقای / سرکار خانم: نقدی مهدی
جناب آقای / سرکار خانم: جمشیدی نیما

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
مقدمه: آمپوتاسیون های (Amputation) انگشت یا بخشی از انگشت، رایج ترین شکل قطع عضو می باشد. قطع انگشتان نه تنها مسایل روان شناختی و اجتماعی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد، بلکه می تواند روی مسایل اقتصادی فرد و خانواده اش نیز تاثیر منفی گذارد. و استفاده از پروتز نیز روی مسایل اجتماعی، روان شناختی و اقتصادی فرد و خانواده اش تاثیرگذاراست. زیبایی ظاهری و تعلیق مطمئن دو عامل مهم در عملکرد و استفاده از پروتز انگشت می باشند. هدف از این مطالعه، طراحی و اصلاح یک سیستم ساکشن سوکت جدید برای پروتزهای زیبایی سیلیکونی انگشت بود.
مواد و روش ها: در مطالعه حاضر پروتز زیبایی سیلیکونی شیاردار انگشت و پروتز زیبایی سیلیکونی معمولی انگشت برای ۳۰ نفر آمپوته (۷ زن و ۲۳ مرد، میانگین سنی ۲۹٫۴ سال) انگشت طراحی و ساخته شد و قدرت تعلیق در هر دو نوع سیستم تعلیق با استفاده از نیروسنج با دقت ۰٫۰۱ نیوتن اندازه گیری شد.
یافته ها:حداکثر نیروی تعلیق ساکشن سوکت در پروتز جدید و پروتز معمولی به ترتیب ۱٫۲۷ و ۰٫۸ نیوتن می باشد (P<0.001) که بیانگر عملکرد بهتر سیستم جدید نسبت به سیستم قبلی می باشد و می توان این برتری را ناشی از ایجاد حلقه هایی در سطح داخلی سوکت سیلیکونی دانست.
نتیجه گیری: طراحی و ساخت پروتز سیلیکونی انگشت با روش جدید می تواند علاوه بر ایجاد تعلیق مطمئن تر نسبت به سیستم قبلی، مانع از صرف هزینه مجدد برای ساخت پروتز پس از چند ماه استفاده از پروتز گردد.