مقاله طراحی نقشه دانش برای تشکیل تیم مدیریت بحران با استفاده از رویکرد تحلیل شبکه های اجتماعی و فرآیند تحلیل سلسله مراتبی که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار و تابستان ۱۳۹۲ در مدیریت بحران از صفحه ۴۹ تا ۵۵ منتشر شده است.
نام: طراحی نقشه دانش برای تشکیل تیم مدیریت بحران با استفاده از رویکرد تحلیل شبکه های اجتماعی و فرآیند تحلیل سلسله مراتبی
این مقاله دارای ۷ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله مدیریت بحران
مقاله مدیریت دانش
مقاله نقشه دانش
مقاله تحلیل شبکه های اجتماعی
مقاله فرآیند تحلیل سلسله مراتبی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: زیب ارزانی معصومه
جناب آقای / سرکار خانم: نکویی محمدعلی
جناب آقای / سرکار خانم: زیدی بن عبد روزان محمد
جناب آقای / سرکار خانم: اسماعیلی ابراهیم

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
انسان همواره با بلایا و بحران های طبیعی و انسان ساخت رو به رو بوده است. هر چند اجتناب از بحران ممکن نیست اما با طراحی مناسب می توان از صدمات این بحران ها کاست. تشکیل تیم مدیریت بحران از مهم ترین مسائل مطرح در مدیریت بحران است. این مقاله قصد دارد روشی جهت تشکیل تیم مدیریت بحران، پیش از وقوع بحران ارائه دهد که در آن اعضای تیم بر اساس سطح مهارت و توانایی شان انتخاب شوند. این روش به سازمان با دید شبکه اجتماعی متشکل از کارمندان می نگرد و تلاش می کند نقشه منابع دانش موجود در سازمان را با استفاده از رویکرد تحلیل سلسله مراتبی استخراج کند. به منظور نشان دادن کاربرد، این روش در محیط دانشگاه صنعتی مالزی بر روی جامعه نمونه اعمال شد. نقشه دانش حاصل از این روش علاوه بر تیم های بحران، می تواند به عنوان مبنای تصمیم گیری در انتخاب اعضای تیم های مدیریت پروژه نیز به کار رود.