مقاله طراحی بهینه موتور مغناطیس دائم جهت کاهش گشتاور دندانه ای با استفاده از روش طراحی آزمایش های تاگوچی و آنالیز اجزا محدود که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان ۱۳۹۲ در هوش محاسباتی در مهندسی برق (سیستم های هوشمند در مهندسی برق) از صفحه ۵۳ تا ۶۹ منتشر شده است.
نام: طراحی بهینه موتور مغناطیس دائم جهت کاهش گشتاور دندانه ای با استفاده از روش طراحی آزمایش های تاگوچی و آنالیز اجزا محدود
این مقاله دارای ۱۷ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله موتور مغناطیس دائم
مقاله گشتاور دندانه ای
مقاله روش اجزا محدود و روش طراحی آزمایش ها

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: غلامیان سیداصغر
جناب آقای / سرکار خانم: رشیدایی سیدصابر

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
از موانع اصلی توسعه و کاربرد موتورهای آهنربای دائم بدون جاروبک علی رغم داشتن نسبت گشتاور به وزن بالا، قابلیت اطمینان و بازده بالا، عوامل مزاحمی مانند گشتاور دندانه ای و ریپل گشتاور می باشد. در این مقاله از روش طراحی آزمایش های تاگوچی برای کاهش گشتاور دندانه ای بهره گیری شده است. برای اعتبارسنجی و موثر بودن روش پیشنهادی، مطالعه موردی روی دو نوع متفاوت از موتورهای آهنربای دائم انجام گردید. نمونه اول یک موتور بدون جاروبک با آهنربای دائم سطحی با ۴ قطب و ۶ شیار و نمونه دوم یک موتور بدون جاروبک با آهن ربای دائم داخلی با ۸ قطب و ۴۸ شیار می باشد. از بررسی نتایج می توان دریافت که مقدار پیک تا پیک گشتاور دندانه ای برای هر دو نمونه به میزان قابل قبولی کاهش یافته است.