مقاله طبقه بندی شرکت ها با شاخص KZ و ارتباط تغییرات این شاخص با بازده آتی سهام که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان ۱۳۹۲ در دانش مالی تحلیل اوراق بهادار (مطالعات مالی) از صفحه ۱۷ تا ۳۰ منتشر شده است.
نام: طبقه بندی شرکت ها با شاخص KZ و ارتباط تغییرات این شاخص با بازده آتی سهام
این مقاله دارای ۱۴ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله محدودیت مالی
مقاله شاخص KZ
مقاله بازده آتی سهام

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: جهانشاد آزیتا
جناب آقای / سرکار خانم: مدانلو فاطمه

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
ساختار مطلوب سرمایه و ترکیب بهینه بدهی و حقوق صاحبان سهام مستلزم انتخاب بهترین روش تامین مالی و انتخاب بهترین زمان مناسب برای تامین مالی است. شرکت ها برای تامین مالی از ثبات لازم برخوردارنمی باشند و به دلایل مختلف اقتصادی دارای محدودیت های منابع مالی هستند. بنابراین ضرورت دارد که با توجه به محدودیت های مذکور، رفتار تامین مالی مورد مطالعه قرار گیرد. هدف این تحقیق، طبقه بندی شرکت های نمونه آماری بر حسب میزان محدودیت مالی آنها و بررسی رابطه آن با بازده آتی سهام است. معیار مورد استفاده برای سنجش سطح محدودیت مالی شرکت ها، شاخص KZ می باشد.
نمونه آماری تحقیق، شامل ۱۰۹ شرکت از شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران می باشد که داده های آنها در طول سالهای ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۸ گردآوری و مورد تجزیه و تحلیل آماری قرار گرفت. نتایج حاکی از ارتباط معنادار بازده آتی سهام با سطح محدودیت مالی شرکت های نمونه آماری می باشد. بر اساس نتایج، بازده آتی سهام شرکتهایی که سطح محدودیت مالی پایین تری داشتند، بیشتر بوده است.