مقاله شیوع آلرژن های غذایی و استنشاقی در بیماران مبتلا به آلرژی شهر کرمان که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تیر ۱۳۹۳ در مجله دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه (بهبود) از صفحه ۲۳۴ تا ۲۴۱ منتشر شده است.
نام: شیوع آلرژن های غذایی و استنشاقی در بیماران مبتلا به آلرژی شهر کرمان
این مقاله دارای ۸ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله آلرژن ها
مقاله درماتیت آتوپیک
مقاله رنیت
مقاله کهیر

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: فولادسرشت حامد
جناب آقای / سرکار خانم: صفیری سعید
جناب آقای / سرکار خانم: مقدسی امیری محمد
جناب آقای / سرکار خانم: رازقی محمدصادق
جناب آقای / سرکار خانم: بازرگان نسرین

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
زمینه: شناسایی آلرژن های محیطی، چالش اصلی در بیماری های آلرژیکی است و تنها راه درمان این بیماری ها، دوری از این مواد می باشد. هدف از این مطالعه تشخیص فراوانی آلرژن های غذایی و هوایی با استفاده از تست پوستی پریک در بیماران مبتلا به آلرژی بود.
روش ها: این مطالعه از نوع مطالعه توصیفی – مقطعی بود که روی بیماران مبتلا به درماتیتاتوپیک (۵۴ نفر)، رینیت آلرژیک (۶۴ نفر) و کهیر مزمن (۳۹ نفر) انجام گرفت. افراد مورد مطالعه، بیماران مراجعه کننده به بخش آسم و آلرژی بیمارستان افضلی پور شهر کرمان، در سال های ۸۹-۱۳۸۶ بودند که بیماری آنها با استفاده از تست های بالینی و پاراکلینیکی تایید شده بود. جهت تعیین حساسیت افراد نسبت به آنتی ژن های غذایی و استنشاقی، از عصاره هر یک از آلرژن ها در تست پوستی پریک استفاده شد.
یافته ها: ۵۹٫۲ درصد از کل بیماران حداقل به یکی از آلرژن ها پاسخ مثبت دادند. آلرژی به آلرژن های استنشاقی و غذایی به ترتیب ۵۵٫۹ و ۲۱٫۷ درصد بود. مخلوط علف شور، سلمه تره و اسفناج (%۲۲٫۹) و سفیده تخم مرغ (%۱۰٫۲) شایع ترین آلرژن های استنشاقی و غذایی بودند.
نتیجه گیری: حساسیت به سوسک، سفیده تخم مرغ، زرده تخم مرغ و گوجه فرنگی به طور معناداری در بین زنان و مردان متفاوت می باشد. طوری که میزان حساسیت به این ۴ آلرژن در مردان شایع تر از زنان است (P<0.05). با توجه به نتایج به دست آمده این مطالعه به نظر می رسد شیوع حساسیت به آلرژن های غذایی و استنشاقی بسته به رسوم تغذیه ای و شرایط محیط زندگی متفاوت است.