مقاله شناسایی و اولویت بندی روش های انتقال تکنولوژی جهت ایجاد ارزش افزوده بالاتر به کمک تکنیک TOPSIS (مطالعه موردی: محصول کشمش زرد) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان ۱۳۹۰ در مطالعات کمی در مدیریت از صفحه ۶۰ تا ۶۹ منتشر شده است.
نام: شناسایی و اولویت بندی روش های انتقال تکنولوژی جهت ایجاد ارزش افزوده بالاتر به کمک تکنیک TOPSIS (مطالعه موردی: محصول کشمش زرد)
این مقاله دارای ۱۰ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله انتقال تکنولوژی
مقاله روش های انتقال تکنولوژی
مقاله تصمیم گیری چند معیاره

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: مظفری محمدمهدی
جناب آقای / سرکار خانم: نظری اصلی مهرداد

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
در این پژوهش قصد داریم با بررسی وضعیت تکنولوژی و ابزارهای تولید محصول کشمش زرد در ایران شکاف تکنولوژیکی با سطح جهانی را به لحاظ مالی شناسایی کنیم. سپس به شناسایی این صنعت می پردازیم و با توجه به ویژگی های این صنعت و با توجه به تاثیرات این فناوری به رشد و توسعه اقتصادی و همچنین جایگاه انتقال تکنولوژی در نظام ملی نوآوری نسبت به تعیین مدل های مناسب انتقال تکنولوژی و روش های مناسب برای انتقال تکنولوژی به ترتیب اولویت اقدام می نماییم. برای اولویت بندی روش ها از تکنیک TOPSIS از مدل های تصمیم گیری چند معیاره استفاده خواهیم نمود. یکی از مهم ترین ویژگی های این تکنیک خاصیت پوششی آن است که در نهایت با نگرش جامع به پارامترها ما را به یک اولویت بندی صحیح هدایت خواهد نمود.