مقاله ساخت و بررسی رفتار سایشی کامپوزیت های زمینه NiTi تقویت شده با نانوذرات Al2O3 تهیه شده به روش آلیاژسازی مکانیکی و پرس گرم ایزواستاتیک که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان ۱۳۹۲ در نانو مواد (تحقیقات مواد نانو کامپوزیتی) از صفحه ۱۲۳ تا ۱۳۰ منتشر شده است.
نام: ساخت و بررسی رفتار سایشی کامپوزیت های زمینه NiTi تقویت شده با نانوذرات Al2O3 تهیه شده به روش آلیاژسازی مکانیکی و پرس گرم ایزواستاتیک
این مقاله دارای ۸ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله نانوکامپوزیت
مقاله NiTi
مقاله نانو ذرات Al2O3
مقاله پرس گرم ایزواستاتیک
مقاله سایش

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: فرویزی محمد
جناب آقای / سرکار خانم: عبادزاده تورج
جناب آقای / سرکار خانم: واعظی محمدرضا
جناب آقای / سرکار خانم: سیمچی عبدالرضا

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
کامپوزیت های زمینه NiTi تقویت شده با نانوذرات Al2O3 با انجام آلیاژسازی مکانیکی بر روی عناصر Ni و Ti در مجاورت نانوذرات Al2O3 و استفاده از روش پرس گرم ایزواستاتیک تهیه گردید. بررسی های ریزساختاری نشان دهنده تشکیل ساختار فازی پیچیده شامل فازهای آستنیتی (B2 NiTi) و مارتنزیتی (B19′ NiTi) همراه با فازهای غنی از نیکل (Ni3Ti) و غنی از تیتانیم (NiTi2) می باشد. نتایج آزمون فرورونده نانو نشان داد که خواص مکانیکی شامل سختی و مدول الاستیک در نمونه کامپوزیتی بطور چشمگیری بیشتر از نمونه NiTi تهیه شده از پودر اتمیزه است. در عین حال میزان خاصیت شبه الاستیسیته در مورد نمونه کامپوزیتی بطور جزئی کاهش یافته است. نتایج آزمون سایش نیز نشانگر بهبود قابل توجه مقاومت به سایش در مورد نمونه کامپوزیتی در بارهای کم و زیاد است که علت آن افزایش خواص مکانیکی همراه با مقدار قابل قبول خاصیت شبه الاستیسیته است.