مقاله ساخت نانوکامپوزیت های پلی استر غیراشباع – خاک رس و پلی استر غیراشباع – اکسید آلومینیوم و مقایسه خواص ساختاری، مکانیکی و دینامیکی آنها که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در بهار ۱۳۹۰ در نانو مواد (تحقیقات مواد نانو کامپوزیتی) از صفحه ۲۳ تا ۳۰ منتشر شده است.
نام: ساخت نانوکامپوزیت های پلی استر غیراشباع – خاک رس و پلی استر غیراشباع – اکسید آلومینیوم و مقایسه خواص ساختاری، مکانیکی و دینامیکی آنها
این مقاله دارای ۸ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله رزین پلی استر غیراشباع
مقاله نانوکامپوزیت
مقاله نانوذرات رس
مقاله نانو اکسید آلومینیوم

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: ضمیریان سلما
جناب آقای / سرکار خانم: سلیمانی حمیدی نژاد پیمان

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
نانوکامپوزیت های پلی استر غیراشباع بر اساس حضور نانوذرات کروی دی اکسید آلومینیوم و نانوذرات صفحه ای خاک رس و در درصدهای متفاوت ۱، ۲ و ۴ به کمک همزن برشی و هموژنایزر تولید شدند. بعد از اختلاط، ترکیبات قالب گیری شده و با افزودن عامل پخت، پخت شدند. در نهایت، نمونه های مختلف جهت انجام آزمون های مختلف مکانیکی و دینامیکی تهیه گردیدند. نتایج آزمون ها نشان دادند که با افزایش حضور نانوذرات، استحکام کششی افزایش قابل ملاحظه ای می یابد. آنالیزهای TEM،SEM  و XRD نیز به منظور شناسایی مورفولوژی نانوکامپوزیت ها انجام شد. آزمون های دینامیکی برای مشخص کردن خواص نشات گرفته از طبیعت ویسکوالاستیک پلیمرها (نظیر ذخیره و از دست دادن مدول) و نیز قسمت اتلافی ماتریس، هنگامی که نمونه حرارت داده می شود، استفاده شدند. نتایج نشان دادند که نمونه ها دارای یکنواختی بالایی هستند که این امر ناشی از توزیع مناسب نانوذرات در زمینه رزین است. همچنین، نتایج نشان می دهد که ذرات کروی در مقایسه با ذرات صفحه ای خواص مکانیکی و دینامیکی بهتری دارند.