مقاله رینو اربیتو سربرال موکور مایکوزیس در یک فرد سالم بدون بیماری زمینه ای: گزارش موردی و بررسی متون که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان ۱۳۹۱ در مجله دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از صفحه ۲۵۶ تا ۲۶۰ منتشر شده است.
نام: رینو اربیتو سربرال موکور مایکوزیس در یک فرد سالم بدون بیماری زمینه ای: گزارش موردی و بررسی متون
این مقاله دارای ۵ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله رینوسربرال
مقاله عفونت قارچی
مقاله موکور مایکوزیس

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: خدایاری عباس
جناب آقای / سرکار خانم: مشهدی عباس فاطمه
جناب آقای / سرکار خانم: نسبی زهرا
جناب آقای / سرکار خانم: خجسته آرش

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
سابقه و هدف: رینواربیتو سربرال موکور مایکوزیس یک بیماری نادر قارچی مهاجم است که اغلب در بیمارانی با مشکلات زمینه ای مانند دیابت کتواسیدوزیس بروز می نماید. گزارش این نوع بیماری در بیماران بدون سابقه سیستمیک بسیار نادر است. در این مطالعه هدف ارائه مورد پیشرفت سریع و منجر به فوت این قارچ در بیماری با علائم ابتدایی دهانی و بدون هرگونه بیماری زمینه ای بود.
گزارش مورد: این مقاله گزارش رینواربیتو سربرال موکور مایکوزیس، به صورت ناگهانی و بدون هرگونه بیماری زمینه ای است. درمان مداخله جراحی و تجویز سیستمیک آمفوتریسین B برای بیمار انجام شد، اما به علت رفتار تهاجمی و شرایط زمینه ای مخفی بیماری، درمان ناموفق بوده، بیماری به سرعت کل فک بالا، سینوس های ماگزیلاری، چشم ها و در نهایت مغز بیمار را درگیر نمود.
نتیجه گیری: رینواوربیتوسربرال موکورمایکوزیس به صورت برق آسا، حتی در بیماران بدون بیماری زمینه ای نیز امکان گسترش خواهد داشت.