ذخیره ی کار در کامپیوتر

زمانی که در حال وارد کردن متن به کامپیوتر هستید، مطمئن باشید که مطالب هر صفحه را ذخیره کرده اید. این فرمان نوشته های شما را بر روی هارد دیسک دیسکت و فلاپی ذخیره می کند و اگر کامپیوتر شما به هر دلیلی ناگهان خاموش شد کار و مطالب شما از بین نخواهد رفت. زمانی که تایپ اولیه خودتان را به پایان رساندید، از آن یک رونوشت با دو یا سه برابر فاصله بین سطرها، تهیه کنید. اگر از یک صفحه ی نمایش ۴۰ کاراکتری استفاده می کنید، از پیش نویستان یک کپی بگیرید و فاصله میان سطرها را دو برابر کنید تا تجدید نظر در متن راحت تر شود.

نکته:

آگاه باشید که بعضی افراد گمراه ، ویروس های کامپیوتری ای ایجاد می کنند که ممکن است برنامه های نرم افزاری روی هارد دیسک و تمام فایل را خراب کند. باید دیسکت ها و کامپیوتر های شخصی خود را به دور از ویروس نگه دارید. از آزمایشگاه های کنترل کننده، جایی که هر دیسک قبل از استفاده در کامپیوتر در این  زمایشگاه ها اسکن می شود و یا از برنامه های ضد ویروسی (مخصوصا بر روی کامپیوتر های شخصی) استفاده کنید.

تصحیح پیش نویس در کامپیوتر

سیستم پردازش کلمه، این امکان را به شما می دهد که هر گونه تغییرات اساسی و جزئی را در متن ایجاد کنید و سریعاً از پیش نویس های مختلف پرینت بگیرید. به نکات زیر توجه کنید.

– با استفاده از کامپیوتر می توانید یک تجدید نظر کلی بر تمام کار داشته باشید -زمانی که تمام مقاله ی خود را تایپ کردید، می توانید جملات، پاراگراف ها و کل صفحات را بدون نیاز به برش زدن و چسباندن دوباره تنظیم کنید و یا مطالبی را در هر جای مقاله که باشد اضافه، حذف و یا بازنویسی کنید.

– جابه جایی و تنظیم دوباره مطالب با استفاده از فرمان جابه جایی صورت می گیرد. بعد از هر جابه جایی به یاد داشته باشید تا کلمات را باز نویسی و در متن ترکیب کنید. سپس پاراگراف خود را فرمت کنید. برای قراردادن بعضی از کلمات و عبارات، به جای مرور کردن بالا و پائین صفحه، از فرمان جستجو استفاده کنید. همچنین از فرمان جستجو / جایگزین برای تغییر کلمات و املای آنها در هر جایی از متن استفاده کنید.