مقاله خواص آنتی باکتریال و ضد چروک پارچه پنبه ای عمل شده با پلی کربوکسیلیک اسیدها، کیتوسان و نانو نقره که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز و زمستان ۱۳۹۰ در فناوری نساجی (علوم و تکنولوژی نساجی) از صفحه ۷۱ تا ۸۰ منتشر شده است.
نام: خواص آنتی باکتریال و ضد چروک پارچه پنبه ای عمل شده با پلی کربوکسیلیک اسیدها، کیتوسان و نانو نقره
این مقاله دارای ۱۰ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله زاویه بازگشت پذیری از چروک
مقاله سختی خمش
مقاله خصوصیات مکانیکی
مقاله ضد باکتری
مقاله پارچه تاری- پودی

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: خواجوی رامین
جناب آقای / سرکار خانم: حسن خان پویا
جناب آقای / سرکار خانم: ملک نیا لاله

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
کالاهای پنبه ای، خواص منحصر به فردی نظیر جذب آب، استحکام و مقاومت سایشی زیاد دارند. و از مهمترین معایب آن ها تمایل به چین و چروک و ایجاد محیط مناسب برای رشد باکتری ها و قارچ ها می باشد. بنابراین تکمیل ضد میکروب و ضد چروک شدن این منسوجات اهمیت زیادی دارد. یکی از این تکمیل ها اثر همزمان کیتوسان-نانو نقره بر روی کالای پنبه ای می باشد.
هدف از این تحقیق بررسی تاثیر کایتوان-نانو نقره بر روی رفتار سختی خمش و مدول خمش همراه با زاویه بازگشت پذیری از چروک و قابلیت ضد باکتری بر روی باکتری اشرشیا کلی و استافیلوکوکوس اورئوس در منسوجات پنبه ای عمل شده با پلی کربوکسیلیک اسید ها می باشد.
به همین منظور نمونه های پارچه با نانو ذرات نقره و کربوکسیلیک اسید و کیتوسان بصورت جداگانه و همزمان با روش Pad-Dry عمل شده و تست آنتی باکتریال و دستگاههای آزمون کننده بازگشت از چروک و استحکام سنجی و سختی خمش مورد ارزیابی قرار گرفتند. نتایج نشان داد که کاربرد همزمان پلی کربوکسیلیک اسید و نانو ذرات و کیتوسان بر رفتار بازگشت از چروک و اثر آنتی باکتریال نمونه های پنبه ای را در مقایسه با استفاده از هر یک از این مواد به تنهایی بهبود می بخشد. و با افزایش دمای پخت برای هر یک از این مواد به تنهایی و با هم بر روی اثر ضد چروک و آنتی باکتریال را بهبود می بخشد. اما قابلیت استحکام تا حد پارگی با افزایش دمای پخت برای هر یک از این مواد کاهش میابد.