مقاله جبران خسارت در بیمه مسوولیت مدنی متصدی حمل و نقل و دارنده وسیله نقلیه موتوری که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز و زمستان ۱۳۸۶ در تحقیقات حقوقی آزاد از صفحه ۹۹ تا ۱۲۷ منتشر شده است.
نام: جبران خسارت در بیمه مسوولیت مدنی متصدی حمل و نقل و دارنده وسیله نقلیه موتوری
این مقاله دارای ۲۹ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: مالکی جلیل

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
جبران خسارت در بیمه مسولیت مدنی متصدیان حمل و نقل و دارندگان وسایل نقلیه موتوری یکی از مباحث حقوق بیمه است که هر بیمه گر و بیمه کذار پس از وقوع حادثه با آن مواجه می شود. مشکلاتی که در جریان جبران خسارات، از زمان وقوع حادثه تا زمان تصفیه خسارت به وجود می آید ما را بر آن داشت تا زوایای این بحث را مورد بررسی و مداقه قرار دهیم.
بر همین مبنا مباحثی همچون جبران خسارت در بیمه مضاعف، جبران خسارت در کم بیمه شدگی، جبران خسارت در صورت انتقال موضوع بیمه، انواع خسارت قابل پرداخت در بیمه مسوولیت مدنی متصدیان حمل و نقل و دارندگان وسایل نقلیه موتوری، میزان خسارت قابل پرداخت در بیمه مسوولیت مدنی متصدیان حمل و نقل و دارندگان وسایل نقلیه موتوری، زمان طرح دعوی جبران خسارت، نحوه تصفیه خسارت و بالاخره خلاء ها و نارسایی ها و ابهامات موجود در قوانین و مقررات بیمه ای و ارایه راهکارهای مناسب برای آن، از جمله مباحثی است که در این مقاله سعی شده است به آن پرداخته شود.