مقاله تولید و غنی سازی لارو شیرونومیده با سطوح مختلف ویتامین C و تاثیر آن بر تغذیه لاروی تاس ماهی ایرانی (Acipenser persicus) که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در زمستان ۱۳۹۲ در توسعه آبزی پروری (علوم زیستی) از صفحه ۱۳ تا ۲۴ منتشر شده است.
نام: تولید و غنی سازی لارو شیرونومیده با سطوح مختلف ویتامین C و تاثیر آن بر تغذیه لاروی تاس ماهی ایرانی (Acipenser persicus)
این مقاله دارای ۱۲ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله پرورش لاروی
مقاله کرم خونی
مقاله اسید اسکوربیک
مقاله ماهی خاویاری

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: حمیداوغلی علی
جناب آقای / سرکار خانم: فلاحتکار بهرام
جناب آقای / سرکار خانم: خوش خلق مجیدرضا
جناب آقای / سرکار خانم: صحراگرد احد

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
لاروهای خانواده شیرونومید (با نامتجاری کرم خونی) یکی از اقلام غذایی با ارزش برای بسیاری از ماهی ها به شمار می روند. در تحقیق حاضر، تولید لاروهای شیرونومید در محیط کاملا بسته، با کنترل شرایط فیزیکوشیمیایی انجام شد. میزان تولید در هر متر مربع به طور میانگین ۱۰±۸۰ گرم برآورد شد. غنی سازی لاروها با اضافه کردن مقادیر صفر (C0)، ۱۰۰ (C100) و ۱۰۰۰ (C1000) میلی گرم ویتامین C (اسید اسکوربیک) در هر کیلو گرم از کود مرغی (به عنوان بستر پرورش) انجام شد. اندازه گیری میزان اسید اسکوربیک در لاروهای شیرونومید، مقادیر۷۴٫۲±۱۵٫۴mg/g ، 779.8±۸۱٫۳mg/g و ۳۲۵٫۰±۱۱۶٫۶mg/g را به ترتیب در تیمارهای C0، C100 و C1000 با اختلاف معنی دار بین گروه ها نشان داد (P<0.05). در مرحله بعد، شیرونومیدهای غنی سازی شده و دافنی زنده (D) برای تغذیه لاروهای تاسماهی ایرانی با وزن ابتدایی ۰٫۳±۰٫۰۳g مورد استفاده قرار گرفته و مقایسه شدند. تعداد ۲۰ قطعه لارو تاسماهی ایرانی در تانک های پلاستیکی ۱۰ لیتری به مدت ۱۴ روز تغذیه شدند. اندازه گیری طول و وزن لاروهای تاسماهی ایرانی، اختلاف معنی داری را در فاکتورهای رشد نشان نداد (P>0.05). ولی میزان بازده تبدیل غذایی در گروه C1000 به طور معنی داری از گروه D بیشتر بود (P<0.05). در نهایت می توان از لاروهای شیرونومید به عنوان یک غذای زنده با قابلیت غنی سازی نام برد و عنوان نمود که استفاده از ویتامین C برای غنی سازی این موجودات می تواند نیازهای ماهیان به این ماده مغذی را برطرف کند.