مقاله تهیه نانوکامپوزیت های پلی آنیلین هالوسیت و مطالعه جذب و حذف مالاشیت سبز با استفاده از آن که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در تابستان ۱۳۹۱ در کاربرد شیمی در محیط زیست از صفحه ۵۳ تا ۵۹ منتشر شده است.
نام: تهیه نانوکامپوزیت های پلی آنیلین هالوسیت و مطالعه جذب و حذف مالاشیت سبز با استفاده از آن
این مقاله دارای ۷ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله پلی مرهای رسانا
مقاله هالوسیت
مقاله پلی آنیلین
مقاله نانوکامپوزیت

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: ارسلانی محمود
جناب آقای / سرکار خانم: ارسلانی ناصر

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
پلی مرهای رسانا نیز به علت داشتن کاربرد هایی مانند تهیه سنسور ها، باتری ها و … مورد توجه بسیاری از دانشمندان قرار گرفته اند. پلی آنیلین در میان هالوسیت نوعی خاک رس معدنی متشکل از آلومینا سیلیکا با فرمول مولکولی ( Al2Si2O5(OH)4,nH2Oبا نسبت لایه ای ۱:۱) با ساختار میکرو یا نانو لوله توخالی است که در طبیعت به فراوانی یافت می شود و به علت خواص منحصر به فردی نظیر ساختار نانولوله ای، نسبت طول به قطر زیاد، وجود گروه های هیدروکسیل سطحی کم، ارزان بودن و فراوانی زیاد در طبیعت مورد توجه بسیاری از محققان قرار گرفته است. هالوسیت کاربردهای فراوانی در کنترل آزادسازی مواد استفاده به عنوان نانوتمپلت ها و همچنین جذب سطحی دارد که ما در این کار پژوهشی به کاربرد هالوسیت در تهیه نانوکامپوزیت های پلی مری می پردازیم.
پلی مرهای رسانا دارای یک سری مزایا نظیر سنتز آسان، پایداری محیطی و بهره الکترونیکی خوب می باشد و همچنین پلی مریزه کردن آن نیز راحت تر است. در این کار پژوهشی پلی آنیلین و نانوکامپوزیت های هالوسیت / پلی آنیلین در صفر درجه با استفاده از روش پلی مریزاسیون شیمیایی تهیه شده. راندمان، ساختار و ویژگی های اسپکتروسکپی محصولات با استقاده از تکنیک های FT-IR و UV-Vis و XRD و SEM مطالعه شد. محصولات حاصله برای جذب آلاینده رنگی سبزمالاشیت مورد مطالعه قرار گرفت و مکانیسم های جذب و سنتیک آن ها تعیین گردید.