مقاله تهیه لاتکس های یکنواخت نانوکامپوزیت پلی استایرن/ خاک رس به روش پلیمریزاسیون رادیکالی انتقال اتم معکوس درجا در سیستم مینی امولسیون که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز ۱۳۹۱ در پژوهش نفت از صفحه ۱۴ تا ۲۷ منتشر شده است.
نام: تهیه لاتکس های یکنواخت نانوکامپوزیت پلی استایرن/ خاک رس به روش پلیمریزاسیون رادیکالی انتقال اتم معکوس درجا در سیستم مینی امولسیون
این مقاله دارای ۱۴ صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله پلیمریزاسیون رادیکالی انتقال اتم معکوس
مقاله پلی استایرن
مقاله نانوکامپوزیت
مقاله مینی امولسیون

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: خضری خضراله
جناب آقای / سرکار خانم: حدادی اصل وحید
جناب آقای / سرکار خانم: روغنی ممقانی حسین
جناب آقای / سرکار خانم: سلامی کلجاهی مهدی

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
لاتکس های پلیاستایرن با پراکنش نانو صفحات خاک رس به وسیله پلیمریزاسیون رادیکالی انتقال اتم معکوس درجا در سیستم مینی امولسیون و در دمای ۹۰oC سنتز شدند. درجه تبدیل نهایی مونومر با استفاده از روش وزن سنجی اندازه گیری شد. توزیع اندازه قطرات و ذرات نیز با استفاده از روش تفرق نور (DLS) به دست آمد. همچنین متوسط عددی و وزنی وزن مولکولی و شاخص پراکندگی با استفاده از روش کروماتوگرافی ژل تراوایی (GPC) مورد ارزیابی قرار گرفت. مقدار شاخص پراکندگی پلی استایرن خالص در مقایسه با مقادیر به دست آمده از نمونه های نانوکامپوزیتی پایین تر بود که با افزایش میزان نانوذره، افزایش یافت. نتایج تفرق اشعه ایکس (XRD) نشان می دهد که صفحات خاک رس در ماتریس پلیمری پراکنده شده و نانوکامپوزیت هایی با ساختار پراکنشی حاصل گردیده است. تشکیل موفقیت آمیز زنجیره های پلی استایرن و ماهیت زنده این زنجیره ها توسط نتایج FTIR به اثبات رسید. نتایج حاصل از HNMR نیز حاکی از ماهیت زنده فرآیند پلیمریزاسیون است. تصویر SEM نیز توزیع یکنواخت ذرات کروی نانوکامپوریت پلی استایرن با اندازه ذرات حدود ۲۰۰nm را در نمونه نانوکامپوزیتی محتوی ۱% خاک رس نشان می دهد.